Kaşif: “Küçük’ün genel başkanlığını asla kabul etmiyoruz” - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Pazar, Mart 3, 2024
Kıbrıs

Kaşif: “Küçük’ün genel başkanlığını asla kabul etmiyoruz”

Kaşif: “Küçük’ün genel başkanlığını asla kabul etmiyoruz”

Ulusal Birlik Partisi (UBP)’nin 21 Ekim’deki kurultayında genel başkan adayı olan Gazimağusa Milletvekili Ahmet Kaşif’in, kurultay sonucuna itirazıyla ilgili ara emri duruşması bugün yapılacak.

TAK muhabirinin Ahmet Kaşif’in avukatlarından Aygün Doratlı’dan aldığı bilgiye göre, Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ndeki ara emri duruşması yarın saat 09.00’da başlayacak.


UBP Genel Başkanı, Başbakan İrsen Küçük’ün 704 oy alarak, genel başkan seçildiği kurultayda tüzüğün ihlal edildiği gerekçesiyle 24 Ekim’de mahkemeye başvuran Kaşif, genel başkan seçilecek kişinin delegelerin salt çoğunluğunun oyunu alması ve ikinci tur seçim yapılması gerektiğini ileri sürüyor.

“Sonuç alınıncaya dek…”

Öte yandan yazılı bir açıklama yapan Ahmet Kaşif, “Ülke ve partinin iyi yönetilmesi için başlattıkları hukuksal ve siyasal mücadeleyi sonuç alınıncaya dek kararlılıkla yürüteceklerini” belirtti.

Kaşif, Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde açtıkları ara emri başvurusunun bugün görüşüleceğini de hatırlatarak, Başbakan Küçük’e ülkeyi ve partiyi seviyorsa önlerini açacak kararlar alması çağrısında bulundu.

“Yargıya güveniyoruz”
Yargıya güvendiklerini belirten Kaşif, sürecin en kısa sürede tamamlanması için UBP’li milletvekili, belediye başkanı, kurultay ve ilçe delegeleri ve üyelere de çağrıda bulundu ve “Genel başkanlığın yasa ve tüzük dışı uygulamalarla işgal edilmesine izin vermemelisiniz” dedi.

Ahmet Kaşif, “Diğer genel başkan adayı İrsen Küçük’e Başsavcılık’tan yazılı görüş alarak, kamuoyu ile paylaşması ve yargının mümkün olan en kısa zamanda karar vermesine yardımcı olması çağrısında” bulundu.

Kaşif, ülkede yaşanan sorunların ağırlaştığını, tüm sektörlerin gelirlerini artıracak tedbirler beklediğini, Lefkoşa Türk Belediyesi başta olmak üzere belediyelerin aşılması gereken sorunları olduğunu kaydederek, vatandaşların iktidar partisi ve meclisten görev beklediğini belirtti.

Zamana yayarak soğutma…
Ahmet Kaşif, özetle şunları kaydetti:

“Eğer Sayın Küçük, olayı zamana yayarak soğutabileceğini ve şaibeli, gayri yasal genel başkanlığını sürdürebileceğini düşünüyorsa, aldanıyor. Bizler, hukuksal mücadelemiz yanında siyasi mücadelemizi de sürdürecek ve asla Sayın Küçük’ün onaylamadığımız UBP genel başkanlığını kabul ettiğimiz, buna uyduğumuz anlamına gelecek faaliyetlerin içinde olmayacağız.”

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar