British Culture College’de mezuniyet coşkusu - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Eğitim

British Culture College’de mezuniyet coşkusu

Bahadır AYNA

British Culture College yılsonu müsameresi ve mezuniyet törenini dün The Elysium Park’ta gerçekleştirdi. Yoğun bir katılım ile yapılan törenin açılışında Funda Aksoy ve Hüseyin Çelikyay konser verdi. Konserin ardından British Culture College Yönetim Kurulu Başkanı Hüda Hüdaverdi açılış konuşmasını yaptı. Hüdaverdi, konuşmasında British Culture College’in diğer kolejlerden farkını anlattı. Hüdaverdi’nin konuşmasının ardından okul müdürü Müesser Erenler konuşma yaptı.


mezuniyet3

70 kişilik çocuk korosu şarkılar söyledi

Konuşmaların ardından sahneyi minikler aldı. Toplamda 70 minik öğrenci okul öğretmenlerinden Simge Yıldırımer eşliğinde İngilizce şarkılar söyledi. Minikler şarkı söylerken velileri de onları fotoğraflamak için adeta bir birleri ile yarıştı.

mezuniyet2

Dans gösterileri yapıldı        

Törenin devamında kız erkek ortak dans gösterisi yapıldı. Ana sınıfların yaptığı tango dansı büyük ilgi çekti. Dans gösterileri ana sınıf öğrencilerinin gerçekleştirdiği brazilian dansı ile son buldu.

22 mezun verdi

British Culture College, bu yıl 22 mezun verdi. Dün yapılan törende öğrenciler diplomalarını alarak kep attılar. Tören, mezuniyet töreninin ardından sonlandırıldı.

mezuniyet1

Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar