Boy gösterme maçı

18 Ekim 2013 Cuma | 11:57
Boy gösterme maçı
Kıbrıs Town Houses

PENALTILAR DİKKAT ÇEKİYOR: Yenicami ve Çetinkaya’nın sezonun ilk 3 haftasındaki maçlarında verilen penaltı kararları dikkat çekici. Çetinkaya üç haftada 5 gol atıp 3 gol yerken iki kez penaltıya sebebiyet verdi. Yenicami ise üç haftada 9 gol atıp 4 gol yerken, iki penaltı golü attı bir kez penaltıya sebebiyet verdi

İLK DEVRE GOLÜ: Sezona flaş transferlerle girerek şampiyonluğun en güçlü adayları arasında gösterilen Yenicami, geride kalan üç haftadaki maçlarında attığı 9 golün sadece birini ilk devre attı. Yenicami ilk devrelerde 1 gol atıp, 2 gol yedi üç haftada. Çetinkaya ilk hafta dışındaki son iki maçında ise ilk devre gol atamadı

Ahmet ÖZSOY

Futbol Süper Ligi’nde sezonun dördüncü haftası bugünkü derbi maçı ile başlıyor. Sezonun hem ilk gece maçı hem de ilk derbisi olacak karşılaşmada Yenicami ile Çetinkaya kozlarını paylaşacak. Atatürk Stadı’ndaki sezonun ilk derbisi saat 18.00’de başlayacak ve maçı Ecvet Kanatlı yönetecek.
Sezon öncesi yaptığı transferlerle dikkatleri üzerine çeken ve şampiyonluğun en güçlü adayları arasında gösterilen Yenicami geride kalan üç haftada rakip filelere 9 gol atıp kalesinde 4 gol görürken topladığı 7 puan ve averajla zirvede bulunuyor.
Yenicami’nin bu akşamki rakibi Çetinkaya ise gençleşen kadrosuna rağmen ilk üç haftada tıpkı Yenicami gibi 9 puan toplayarak ikinci sırada zirvenin ortağı olurken, rakip filelere 5 gol atıp kalesinde 3 gol yedi. Yenicami ile Çetinkaya’nın bu akşamı karşılaşması her iki takım açısından da güç gösterme maçı olacak.

Beraberlikleri var

Yenicami ile Çetinkaya’nın üç haftada birer beraberlikleri ve ikişer galibiyetleri bulunuyor. İkinci haftada Çetinkaya, Serdarlı deplasmanından golsüz beraberlikle dönerken, Yenicami, Bağcıl ile başkentte son dakika attığı golle 1-1 berabere kalarak puan kaybı yaşamıştı.
İki takımın da geride kalan 3 haftada zorlandıkları görüldü. Geride gelerek galip kapattıkları maçlar oynadılar. Henüz sezon başı olmasına rağmen erken puan kayıpları yaşayan takımlar geçtiğimiz hafta maçlarında mağlup durumdan galip gelmeyi başardılar. Çetinkaya başkentte Yeniboğaziçi karşısında mağlup durumdan 3-2 galip gelirken, Yenicami, Bostancı’da Yalova karşısında iki kez mağlup durumda düştüğü maçı 4-2 galip tamamlamayı başardı.

Penaltılar dikkat çekiyor

Yenicami’nin de Çetinkaya’nın da ilk üç haftadaki maçlarında yaptıkları ve maruz kaldıkları penaltı pozisyonları var. Çetinkaya üç haftada kalesinde gördüğü 3 golüm ikisini penaltıda yedi. Yenicami ise üç haftada, iki penaltı golü attı bir penaltı golü yedi. Bu akşamki derbide penaltı olasılığı yüksek görülürken, iki takımın da ilk 45 dakikadaki performanslarının kontrollü olması dikkat çekiyor.
Yenicami, geride kalan üç haftadaki maçlarında attığı 9 golün sadece birini ilk devre attı. Siyah-beyazlı takım ilk devrelerde 1 gol atıp, 2 gol yedi üç haftada. Çetinkaya ise ilk hafta dışındaki son iki maçında ilk devrede gol atamadı.