Borova, cezaevinde - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cumartesi, Mart 2, 2024
Kıbrıs

Borova, cezaevinde

Borova

Orhan Binici’ye tabanca temin eden Savaş Borova, cezaevine gönderildi
Lefkoşa’da Orhan Binici’ye silah temin ettiği tespit edilen Savaş Borova, yargılanmak üzere 3 haftayı aşmayan bir süre Merkezi Cezaevi’ne gönderildi.
Lefkoşa’da Golden Tulip Otel’e iş bulmak için giden ve otelin güvenlik görevlilerini korkutmak amaçlı tabanca gösterdiği gerekçesiyle tutuklanan Orhan Binici, yargılanmak üzere Merkezi Cezaevi’ne gönderilmişti.
“Kanunsuz ateşli silah ve patlayıcı madde tasarrufu, taşıma” suçlamalarıyla gözaltına alınan zanlı Savaş Borova, dün sabah Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.
Yargıç Hale Ahmet Raşit’in huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Damla Güçlü, tanık olarak, Lefkoşa Polis Müdürlüğü’nde Adli Şube Amirliği’nde görev yapan polis memuru Ömer Can’ı dinletti.

Polis: “Yargılanmaktan kaçabilir”
Mahkemede yeminli şehadet veren Ömer Can, zanlı Savaş Borova’nın 1 adet Vizör marka tabancayı zanlı Orhan Binici’ye verdiğini açıkladı.
Polis memuru Can, zanlı Savaş Borova aleyhine başlatılan tahkikatın tamamlandığını ve zanlının adanın güneyine kaçacağına dair bilgi alındığını ayrıca zanlının “Uygunsuz tavır hareket” ve “Sarhoşluk” gibi benzeri davaları olduğunu belirtti.
Ömer Can, zanlının işlediği suçun ağır bir suç olduğunu söyleyerek, suç ortağı Orhan Binici’nin 14 Kasım 2012 tarihinde Merkezi Cezaevi’ne gönderildiğini ve davanın 1 ay içinde tamamlanacağına vurgu yaparak, KKTC vatandaşı zanlının tutuklu yargılanmasını talep etti.


Zanlı: “Kaçma niyetinde değilim”
Yargıç Hale Ahmet Raşit’in huzurunda söz alan zanlı Savaş Borova, “Daha önce böyle bir suç işlemedim. Evliyim iki çocuğum var. Biri ilkokula diğer liseye gidiyor. İsteseler de kaçmam” dedi. 

Tutuklu kalacak
Yargıç Hale Ahmet Raşit, zanlı Savaş Borova’nın aleyhindeki ithamların çok ciddi olduğuna ve yargılanmaktan kaçabileceğine vurgu yaparak, 3 haftayı aşmayan bir süre Merkezi Cezaevi’nde tutuklu kalmasına emir verdi.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar