KıbrısManşet

Boğazından şarapnel parçası çıktı


Gaziveren’de sakin 16 yaşındaki Ali Hayribetoğlu’nun boğazına henüz bilinmeyen bir nedenden ötürü şarapnel parçası isabet etti.

Ali Hayribetoğlu olay yerine giden 112 Acil Servis aracı ile Cengiz Topel Hastanesi’ne kaldırıldı.  Hayribetoğlu’nun ambulansta  “Beni avcılar vurdu” dediği öğrenildi. Ali Hayribetoğlu Cengiz Topel Hastanesi’nde yapılan ilk müdahalenin ardından Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ne sevk edildi.  Yapılan ameliyat sonucu Hayribetoğlu’nun boğazından saçma değil şarapnel parçası çıktı. Lefkoşa Dr Burhan Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi Kalp Damar Cerrahisi Doktor Mehmet Arıkbuka, Hayribetoğlu’nun boğazından çıkan şarapnel parçasını ilginç olarak yorumladı ve olayın araştırılması gerektiğini söyledi.

 “Şarapnel parçasını ilginç”

Lefkoşa Dr Burhan Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi Kalp Damar Cerrahisi Doktor Mehmet Arıkbuka, BRT muhabirinin sorusu üzerine yaptığı açıklamada, dün sabah vurulan 16 yaşındaki Ali Hayribetoğlu’nun ameliyatının 4 saat sürdüğünü söyledi. Arıkbuka, “Ali Hayribetoğlu’nun boğazından şarapnel parçası çıkarıldı. Şarapnel parçası şah damarına zarar vermişti ve bazı damarları kesmişti. Kesilen damarlara müdahale edildi. Başarılı bir ameliyat yapıldı. Şu anda yoğun bakımda uyutuluyor” dedi.

Vurulan Hayribetoğlu’nun boğazından çıkan şarapnel parçasını ilginç olarak değerlendirdiklerini ifade eden Arıkbuka, “biz ameliyata girerken çocuğun şaşmadan vurulduğunu sanıyorduk ancak ameliyatta çocuktan şarapnel parçası çıktı. Bu araştırılması gereken bir konudur” dedi.

Doktor Arıkbuka, çocuğun yoğun bakımda makinede bağlı uyutulduğunu, ilerleyen saatler de uyandırılacağını açıkladı.

 

 

 

 Başa dön tuşu