BasketbolSpor

“Biz de saygı ve eşitlik istiyoruz”


Koopspor Kulübü Başkanı Talat Yalkut, Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Sertoğlu’nun açıklamalarına tepki gösterdi

 KOTAK’IN KÖŞE YAZISINA ATIFTA BULUNDU: Havadis Spor’da dün Tonguç Kotak’ın kaleme aldığı “Aman çocuklar siz ne yaptınız?” başlıklı köşe yazısına spor camiasından destek yağarken, Koopspor Başkanı Talat Yalkut sosyal medyada bu yazıya paylaşarak Futbol Federasyonu Başaknı Hasan Sertoğlu’nun açıklamalarına cevap verdi

Havadis Spor’da dün Tonguç Kotak’ın kaleme aldığı “Aman çocuklar siz ne yaptınız?” başlıklı köşe yazısına spor camiasından destek yağıyor.

Koopspor Başkanı Talat Yalkut sosyal medya hesabından bu yazıyı paylaşarak Futbol Federasyonu Başaknı Hasan Sertoğlu’nun açıklamalarına cevap verdi.

Yalkut’un açıklaması şöyle:

“Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu Başkanı Sn. Hasan Sertoğlu “Kulüpler yok olursa ülke gençliği yok olur” demiş. Çok doğru bir söylem. Fakat bu ülkede spor sadece futboldan ibaret olmamalı. Bu ülkede futbol dışındaki branşlarda spor yapan, yapmaya çalışan pırıl pırıl gençler, canla başla uğraşan kulüpler de var. Bu devletin kendi gençleri arasında ayrımcılık yaptığının belgesidir ve büyük bir ayıbıdır. Ülke kaynakları belli, kimsenin bundan fazlasını beklemeye hakkı yok. Sadece biraz saygı biraz eşitlik.”

Tonguç Kotak’ın “Aman çocuklar siz ne yaptınız?” başlıklı yazısında özetle şu ifadeler yer alıyordu:

“Takımlarımızın finallere kalması demek Basketbol Federasyonu’nun para ihtiyacının artması demek.

Futbola verilen katkıyı 8,5 Milyon yapan Devletin yeni bir katkı daha yapacağı söyleniyor. Ve en önemli bomba da şimdi yazacağım. BTM kulüpleri, hakem paralarının yanı sıra Spor Dairesi’nin malzeme yardımı için her takıma 5-10 bin TL katkı yapmayı söz verdiğini söylüyor.

Eğer bu dedikodular doğru ise federasyonların bunu sorgulaması ve ayaklanması gerekiyor.

Spor Dairesi, U 14 takımlarının başarısı karşısında nasıl bir tutum izleyecek?”

 

 Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı