Bitiş çizgisinde babasını beklerken öldü - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Salı, Nisan 16, 2024
Dünya

Bitiş çizgisinde babasını beklerken öldü

Bitiş çizgisinde babasını beklerken öldü

Boston Maratonu’nda dün gece patlayan bombalar nedeniyle hayatını kaybeden 3 kişiden birinin, 8 yaşındaki Martin Richard olduğu açıklandı. Maratona katılan babasını bitiş çizgisinde selamlamak için beklerken bombanın kurbanı olan Martin’in annnesi ağır yaralandı, kız kardeşi de bacağını kaybetti.

ABD’nin Boston kentinde düzenlenen uluslararası maratonda dün gece patlayan bombalar, üç kişinin hayatına mal olurken, 140’tan fazla insan da yaralandı.


Büyük şok yaratan ve henüz kimin düzenlediği bilinmeyen terör saldırı, henüz 8 yaşında olan Martin Richard’ın ölümüne neden oldu.

İlkokul üçüncü sınıf öğrencisi Martin’in komşusu  Jane Sherman, WCVB televizyonuna yaptığı açıklamada küçük çocuğun bisiklete binmeyi ve beyzbol oynamayı seven sıradan bir çocuk olduğunu belirtti.

Times gazetesi, Martin’in annesi Denise’nin ise ağır yaralı olarak hastaneye kaldırıldığını ve beyin ameliyatı geçirdiğini belirtti.

WHDH televizyonu, Martin’in adı açıklanmayan 6 yaşındaki kız kardeşinin de bacağını kaybettiğini açıkladı. Patlamada, annesini bekleyen 11 yaşındaki Aaron Hern de şarapnel parçası nedeniyle ağır yaralandı.

Basın kaynakları, Martin’in babası William’ın sağlık durumu hakkında açıklama yapmadı.

Massachusetts’in Dorchester bölgesinden olan Richard ailesinin yaşadığı trajedi, yerel halka büyük üzüntü yaşatırken, birçok insan aileye destek vermek için bir araya geldi.

Dorchester Belediye Meclisi Üyesi Ayanna Pressley, Boston Globe sitesine, “Çok trajik ve anlaşılması çok güç… Herkes Richard ailesine yardım etmek ve onlar için dua etmek istiyor” dedi.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar