KıbrısMagazin

“Bir Lefke Masalı” Defilesi büyüledi

 

DEFİLE VE KONSER İÇİÇE:
Lefke 16 A
ğustos Kurtuluş şenlikleri kapsamında Meftüne Hocalı ve Selda Solmaz tarafından organize edilen “Bir Lefke Masalı” isimli defile izleyenler tarafından büyük ilgi gördü.  Defile öncesinde, İpek Amber ve İbrahim Çetiner ikilisi verdiği konserle geceye renk kattı

lefke masalı

 

 

Gürsel KARAGÖZLÜ

Lefke 16 Ağustos Kurtuluş şenlikleri kapsamında, Lefke Belediyesi tarafından düzenlenen ve Meftüne Hocalı ve Selda Solmaz tarafından organize edilen “Bir Lefke Masalı” isimli defile izleyenler tarafından büyük ilgi gördü.

 

Sunuculuğunu Hatice Özkan Sevindi’nin yaptığı “Bir Lefke Masalı” isimli nostaljik defilede, Lefke ve bölgesinde yaşayan Gültan Bayramoğlu, Naciye Özesat, Aliye Emniyet, Şenal Altıntaş, Sevinç İnsel, Suzan Alak, Besime Arif, Şefika Yalyalı, İlgi Salahi, Seval Zaifoğlu, Nuray Gazi, Aliye Şener, Feride Ertürk, İpek Çorba, Gönül Şekerci, Sema Yöney, Suzan Altıntaş, Yıldız Denizli, Feriha Özak Denizli, Naziyet Bönen, Ebru Şah Dürüz, Nevin Fenman, Sultan Kemal Çamlıköylü ve Aydın Çağanağa’nın 1970’li yılları ile 2000’li yıllar arasında günlük giysiler, nişan, nikah, kına gecesi, düğün ve mubarekeler de giydikleri elbiseler ve gelinlikler gönüllü mankenler Hatice Özkan Sevindi, Canan Hocalı, Gizem Altınışık, Sultan Kazali, Sidar Karakuş, Tünay Andaş, Seda Kurt, Naz Uğur, Candan Koroğlu, Hatice Sancak, Sıdıka Gökçebağ, Doğa Akkuzu, Sedef Atalar, tarafından sergilendi. Halkın beğenisine sunulan defile izleyenlerden büyük takdir topladı.

Konser geceye renk kattı
Defile öncesinde, İpek Amber ve İbrahim Çetiner ikilisi çeşitli sanatçılardan parçaları seslendirerek bir konser verdiler, konserden sonra Lefke Belediyesi meclis üyesi Nuran Gazi ikiliye ve Havadis gazetesi Lefke muhabiri Gürsel Karagözlü’ye teşekkür belgesi verdi.

Gece de dans şovları da yer aldı
İki bölümde gerçekleştirilen defilenin ilk bölümünde, 1970’li yılları ile 2000’li yıllar arasında günlük giysiler, nişan, nikah, kınagecesi ve mubarekeler mankenler tarafından sergilendi. İkinci aşamaya geçmeden verilen arada, Sergen Özbay dans grubunun dans ve Tolga Altunbilek’in ateş dansı gösterileri yer aldı.

Final yaptı
Defilenin son bölümünde, 1970’li yılları ile 2000’li yıllar arasında düğünlerde giyilen gelinlikler sergilenerek final yapıldı. Defile sonunda Lefke Belediye Başkanı Aziz Kaya defileye katılanlara teşekkür belgesi verdi. Yapılan nostaljik defile ile de Lefke 16 Ağustos Kurtuluş şenlikleri sona ermiş oldu.

 

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı