Spor

Tepe lige yetişmeyecek

Uzun bir aradan sonra bu sezon yeniden Süper Lig’de yer alacak Gönyeli’nin sahası sentetikten doğal çime dönüştürülecekti ancak çalışmalara bakıldığında sahanın yeni sezona yetişmeyeceği ortaya çıktı

 

GÖNYELİ ATATÜRK’TE OYNAYACAK:

Gönyeli’nin sahasındaki sentetik zemin söküldü ve doğal çim olması için çalışma başladı ancak geride kalan 1 ayda saha zemininde yapılan çalışmalar henüz bitmedi. Toprakların düzeltildiği zemine henüz çim ekimi yapılmazken bu çalışma bayramdan sonraya kalacak. Gönyeli ise yeni sezonda iç saha maçlarını Atatürk’te oynayacak

 

TRANSFERİ BİTİRDİ, 2 YABANCI OLACAK:

Yeni sezon kadrosunu oluşturma adına çalışmalarını sürdüren Gönyeli’de başkan Ömer Arabacıoğlu ve ekibi dün üç yeni transfer daha yaptı. Yenicami’den Eray, Ozanköy’den Talat ve Çetinkaya’dan Menteş’i kiralayan Gönyeli, 3 olan yabancı kontenjanının şu ana kadar 2’sini kullandı

 

Futbolda 2018-2019 sezonu 22 Eylül’de başlayacak. Ülkenin köklü kulüplerinden Gönyeli yeni sezonda uzun aradan sonra yeniden Süper Lig’de mücadele edecek ve kırmızı-beyazlı takım sentetik zeminli sahasının doğal çime dönüştürülmesini bekliyor.

Spor Dairesi’nin ihalesi ile çalışmalarına yaklaşık 1 ay önce başlanan sahanın bir an önce doğal çime dönüşmesi beklenirken Havadis’in dün yerinde incelediği sahanın mevcut durumu görenlerde şok etkisi yarattı.

Sahanın sentetik çimi sökülerek Atatürk Spor Kompleksi’ne taşınmıştı ve ihaleyi alan firma zemin alt yapısını yenilemek için çalışmalara başlamıştı.

Yaklaşık 1 aydır devam eden bu çalışmaların artık tamamlanmış olmasını bekleyen muhabirlerimiz, zeminin çim ekimine hazır hale geldiğini tahmin ederek Tepe’ye gitti ancak zemine henüz çim ekimi yapılmadı.

Elde edilen bilgiye göre zemine çim ekimi bayramdan sonra yapılacak.

Gönyeli Başkanı Ömer Arabacıoğlu sahanın durumu hakkındaki sorularımıza net cevap vermezken, mevcut halinden üzüntü duyduklarını ve yeni sezona yetişmeyeceğini üzülerek vurguladı.

 

Atatürk Stadı’nda oynayacaklar

Başkan Arabacıoğlu yeni sezona saha zeminlerinin yetişmeyecek olmasından dolayı ev sahibi olacakları maçlarını doğal çim olan Atatürk Stadı’nda oynayacaklarını açıkladı. Tepedeki saha zeminlerinin doğal çim olarak tamamlanıp tam hazır hale gelmesinin ilk devrenin sonunu bulabileceğini belirtirken, “sezonun ikinci devresine inşallah kendi sahamızda olacağız” dedi.

 

Üçüncü yabancı ödenemez

Başkan Arabacıoğlu, kulübü maddi yönden doğru yönetmek arzusunda olduklarını ve bu bağlamda da üçüncü yabancı kontenjanını şu an için kullanmayı düşünmediklerini söyledi.

John Okoli ve İranlı futbolcu ile anlaştıklarını söyleyen Gönyeli Başkanı Ömer Arabacıoğlu, mevcut şartlarda denedikleri futbolcuların taleplerinin ve piyasada konuşulan fiyatların kendi bütçelerini aştığını belirterek kadroda 2 yabancı olacağını ifade etti. Arbacıoğlu, düşük maliyetli ve ödeyebilecekleri şekilde bir yabancı bulmaları durumunda üçüncü yabancıyı alacaklarını sözlerine ekledi.

 

3 takviye oldu

Yerli futbolcu transfer çalışmalarını sürdüren Gönyeli dün 3 yeni futbolcuyu kadrosuna dahil etti. Yenicami’den Eray Osman Hail, Ozanköy’den Talat Dağer ve Çetinkaya’dan Menteş Mertkaya’yı kadrosuna dahil eden Gönyeli böylece savunma hattını güçlendirmiş oldu.

Üç futbolcuyu da kiralık olarak renklerine bağlayan Gönyeli’de yerli transfer de büyük ölçüde tamamlandı.

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı