“Biedermann ile Kundakçılar” oyunu tekrardan sahnede - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Pazartesi, Nisan 22, 2024
KıbrısSanat

“Biedermann ile Kundakçılar” oyunu tekrardan sahnede

Biedermann ile Kundakçılar

Lefkoşa Belediye Tiyatrosu, “Kapalı” oyununun ardından tekrardan “Biedermann ve Kundakçılar” oyunuyla 26 Ocak Çarşamba akşamı saat 20.00’da sahnede. MaxFrisch’in yazdığı, Hasan Kuruyazıcı’nın çevirdiği ve Nehir Demirel’in yönettiği oyun seyirciyle buluştuğu temsiller de büyük beğeni toplamıştı.

Devpa Süpermarket ve Eziç Restaurant katkılarıyla gerçekleşen oyun,faşizmin ve kapitalizmin yangınına körükle giden aymaz Biedermannların öyküsünü sahneye aktarıyor. Maddiyatçı, bencil, şiddete duyarsız Biedermannların aymazlığı, maddiyat ve


onun getirdiği konforu bencilce en üst düzeyde tutan bir zihniyete sahip olan ve elindekini kaybetme korkusuyla her şeyi görmezden gelerek, artmakta olan tehlikeye ve şiddete duyarsızlaşan Biedermannların aymazlığını ele alan tek perdelik komedi bir oyundur.

Pandemi kuralları çerçevesinde düzenlenen oturma şekliyle Lefkoşa Belediye Tiyatrosu Salonu’nda sahnelenecek olan oyun, 26 Ocak Çarşamba akşamından itibaren her Çarşamba ve Cuma akşamları saat 20.00’da LBT Salonu’nda seyirciyle buluşacak. Oyun için aşılı ya da aşısız tüm seyircilerden 72 saatlik PCR/Antijen testi istenmektedir. Biletler www.biletinial.com’dan ya da Lefkoşa Belediye Tiyatrosu gişesinden teminedilebilir. Tiyatroseverler daha detaylı bilgiye 2278782 numaralı telefondan ulaşabilir.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar