KıbrısManşet

Benzetsel: Çocuklar ve gençler mum ışığına mahkum edildi
TDP MYK üyesi ve Girne Milletvekili adayı Evrim Benzetsel, yönetenlerin, TDP’nin hiç bir sözünü yalan çıkartmadığını, o yüzden güçlü bir ekiple Meclis’e girebileceklerine inandığını belirtti. Kıbrıs Postası’nda Canan Onurer’in konuğu olan Benzetsel, son günlerde sürekli yaşanan elektrik kesintileri nedeniyle çocukların ve gençlerin mum ışığına mahkum edildiğini belirtti.
Elektriğin medeniyet olarak değil de ihtiyaç olarak görülmesi gerektiğini söyleyen Benzetsel, “Bu ülkede, kendimi bildim bileli elektrikler kesiliyor, kendimi bildim bileli aynı zihniyet ülkeyi yönetiyor ve ben kendimi bildim bileli bu ülke bir adım ileri gidiyorsa iki adım da geri gidiyor” dedi.“Yönetenler, TDP’nin hiç bir sözünü yalan çıkartmadı”

Vatandaşlara, ülkeden ve ülkenin yönetiminden bıkkınlık geldiğini söyleyen Benzetsel, “Artık siyasi kariyerinizi alın ve toplum çıkarlarının gerisine getirin. Artık bu toplum da hakkettiği gibi yaşasın, özgürce yaşasın” dedi.

“Batık bir ülke devralacağımıza rağmen enkaz edebiyatı yapmayacağız” diyen Benzetsel, yönetenlerin, TDP’nin hiç bir sözünü yalan çıkartmadığını, o yüzden güçlü bir ekiple Meclis’e girebileceklerine inandığını belirtti.

“Yönetenler toplumu umursamıyor”

Toplum döviz borçlarının altında eziliyor, öğrenciler burslarını alamıyor ama 586 Milyar TL külliye için kullanılıyor” diyen Benzetsel, yöneticilerin kendi politikalarının olmadığını belirtti.

“Biat etmeyi seviyorlar ama biraz irade gösterip, 586 Milyon TL’yi külliyeye harcamak yerine, acil ihtiyaçlara harcamayı seçseler, ayakta alkışlayacaktık” diyen Benzetsel, toplumu umursamadıkları için bunun lafını bile edemediklerini söyledi.

Başa dön tuşu