KıbrısManşet

Bengihan: Tüp gaz zammı halk düşmanlığıdır


KTAMS Başkanı Güven Bengihan tüp gaz zammını eleştirdi.

Yazılı açıklama yapan Güven Bengihan, “Halkın ekonomik olarak çok zor durumda olduğu, asgari ücretin açlık sınırı altında kaldığı, yeni asgari ücretin hala belirlenmediği bir süreçte tüp gaza % 19 zam yapılması, en basit tanımı ile halk düşmanlığıdır” dedi.

“Hayatı ucuzlatacağı vaadi ile hükümete gelenler maalesef zamdan başka hiçbir bir şey yapmamıştır” diyen Bengihan, Türk Lirasının büyük oranda değer kaybetmesiyle halkın alım gücünün sürekli eridiğini kaydetti. Bengihan, “Bunun üstüne bir de temel tüketim maddelerine sürekli zam yapılması insafsızlıktır. Kırmızı eti unutan, tavuk etini dahi almakta zorlanan dar ve sabit gelirliler tavuk etine yapılan zamla beyaz ete de uzaktan bakacak. Halk zamlar altında ezilirken, kuru ekmeğe muhtaç insanlar varken, kurultay kavgası yapanların, parti içi kavgalarla meşgul olanların halka verecek hiçbir şeyi yoktur. Yapacakları en hayırlı iş, halkın yakasından bir an önce düşmektir” dedi.Açıklama şöyle:

Halkın ekonomik olarak çok zor durumda olduğu,  asgari ücretin açlık sınırı altında kaldığı, yeni asgari ücretin hala  belirlenmediği bir süreçte  tüp gaza % 19 zam yapılması, en basit tanımı ile  halk düşmanlığıdır.

Hayatı ucuzlatacağı vaadi ile hükümete gelenler maalesef zamdan başka hiçbir birşey yapmamıştır.   Türk Lirasının büyük oranda değer kaybetmesiyle halkın  alım gücü sürekli erirken, üstüne bir de temel tüketim maddelerine sürekli zam yapılması insafsızlıktır.  Kırmızı eti unutan, tavuk etini dahi almakta zorlanan dar ve sabit gelirliler tavuk etine yapılan zamla beyaz ete de uzaktan bakacak.

Halk zamlar altında ezilirken, kuru ekmeğe muhtaç insanlar varken, kurultay kavgası yapanların, parti içi kavgalarla meşgul olanların halka verecek hiçbirşeyi yoktur.  Yapacakları en hayırlı iş,  halkın yakasından bir an önce düşmektir.

 

Güven Bengihan

Başkan

 

 Başa dön tuşu