KıbrısManşet

“Belediye ağlama duvarı olmayacak”

UBP Lefkoşa Belediye Başkan adayı Hasan Sertoğlu, Selimiye Meydanı’nda seçmenle bir araya geldi. Proje ve hedeflerini anlatan Sertoğlu net konuştu:

UBP Lefkoşa Belediye Başkan adayı Hasan Sertoğlu, Selimiye Meydanı’nda etkinlik düzenleyerek projelerini anlattı.

Sertoğlu Basın Bürosu’ndan yapılan açıklamaya göre “Lefkoşa için BİR Oluyoruz” sloganı ve “Sana Sözümüz Var Lefkoşa” temasıyla düzenlenen etkinliğe katılanlar, UBP marşı eşliğinde “Sertoğlu Başkan… Biriz… Beraberiz” sloganı attı.

UBP Lefkoşa İlçe Başkanı Sadık Gardiyanoğlu etkinlikte yaptığı konuşmada, Lefkoşa’nın hizmete ihtiyaç duyduğunu söyledi ve “Çok çalışarak Hasan Sertoğlu’nun kazanmasını sağlayacağız” dedi.

Eroğlu: Güneşin altına mührü vurdun mu, hasat çıkar zaten
UBP Onursal Başkanı Derviş Eroğlu da konuşmasında Hasan Sertoğlu’na destek belirtti.

Eroğlu şöyle konuştu:

“Her seçimde mutlaka güneşin amblemini görmeliyiz. UBP belediyeleri, icraat yapan makam olarak görmektedir. Güneşin altına mührü vurdunuz mu, hasat çıkar zaten.”

Özgürgün: Sertoğlu gelecek, Lefkoşa’nın yüzü bir kez daha gülecek
UBP Genel Başkanı Hüseyin Özgürgün de konuşmasında UBP’nin çok kısa bir süre önce genel seçimlerde büyük bir başarı elde ettiğini belirtti ve konuşmasına iktidarı eleştirerek devam etti. Özgürgün, rakip iki adayın partilerinin genel seçimde yüzde 7 ve 8 oy aldığını, Başbakan Tufan Erhürman’ın partisinin Lefkoşa’da adayı olmadığını ama “Aklım fikrim Lefkoşa” dediğini belirtti.

Seçimi kazanacaklarından emin olduğunu söyleyen Özgürgün, Lefkoşa’nın yüzünün bir kez daha güleceğini kaydetti.

Sertoğlu: Ağlama sızlama yok

Sertoğlu ise konuşmasına başlarken özellikle kadın meclis adaylarına propaganda süreci boyunca verdikleri emeklerden dolayı teşekkür etti.
Sertoğlu şöyle devam etti:

“Biz LTB’yi ağlama duvarı yapmayacağız. Maalesef 4 yıl içinde sadece ağlama ve sızlama duyduk. Başka hiçbir şey durmadık. Programlarda, gazetelerde, sokakta ağlama. Sen LTB’ye aday olurken durumunu bilmiyor muydun? Biri bana tabanca mı dayadı aday olmam için? Ağlama sızlama yok arkadaşlar. Biz ne söz verdiysek, hep beraber, el ele, gönül gönüle Lefkoşa için yapacağız.”

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı