KıbrısManşet

BEAL’de öğretmenler el sabunu üretti
Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Nazım Çavuşoğlu, Bülent Ecevit Anadolu Lisesi’ni (BEAL) ziyaret ederek, kapanma sürecinde öğretmenler tarafından üretilen sabunların tanıtım etkinliğine katıldı.
Lavanta ve zeytinyağlı olmak üzere iki çeşit üretilen sabunların, seri üretime geçilmesi halinde Bakanlığa bağlı okullara dağıtılması hedefleniyor.Etkinlikte konuşan okul müdürü Sibel Karakaya, pandemi süreci boyunca verilen mücadeleyi yakından takip ettiklerini ve kendilerinin de buna katkı koymak için çalışma başlattıklarını söyledi.
Kimya öğretmeni Arsen Pampuroğlu da, sabun üretmekteki amaçlarının toplumu bu konuda bilinçlendirmek olduğunu kaydetti.

Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Nazım Çavuşoğlu ise, kapanma sürecinde öğretmenlerin topluma liderlik yaptığına işaret etti.
Çavuşoğlu, “Öğretmenlerimiz toplum için her türlü üretimi yapabilecek kapasitededir. Ülkenin içinde bulunduğu en zor dönemde ellerini taşın altına koyarak üretim yapmıştır” dedi.

Bir süre önce başka okullarda da çeşitli hijyen malzemeleri üretildiğini hatırlatan Bakan Çavuşoğlu, ileriki dönemde üretilen ürünlerin okulların ihtiyaçları için kullanılabileceğini söyledi.

Bakan Çavuşoğlu, “Bu toplum yeniden üretmeye hazırdır yeterki planlama yapılsın” şeklinde konuştu.
Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Çavuşoğlu, 41 adet laboratuvar inşaası için ihaleye çıkıldığı bilgisini de verdi.

Başa dön tuşu