KıbrısManşet

Bayramın en acı haberi
Gönyelili Nejmettin Mehmet Oyaltan ile Karaağaç’ta misafir olarak bulunan Serkan Polar evlerinde rahatsızlanarak öldüler:

Kurban bayramının  ilk günü, Gönyeli’de 84 yaşındaki Nejmettin Mehmet Oyaltan ile Karaağaç’ta misafir olarak bulunan 52 yaşındaki Serkan Polar evlerinde rahatsızlanarak yaşamını yitirdi,

Güzelyurt-Lefkoşa anayolunda motosiklet kazası geçiren 24 yaşındaki Arda Güven ağır yaralandı.

Polis Basın Subaylığı’ndan verilen bilgiye göre,  dün sabah saatlerinde Gönyeli’de sakin Oyaltan evinde rahatsızlanarak hayatını kaybetti. Karaağaç’ta ise dün öğleden sonra misafir olarak kaldığı evde rahatsızlanan 52 yaşındaki Serkan Polar (E) yaşamını yitirdi. Polis, Oyaltan ve Polar’ın ölüm nedenlerinin belirlenmesi için otopsi yapıldı. Polisten verilen bilgiye göre,  Gönyeli’de sakin 84 yaşındaki Mehmet Oyaltan’ın ölüm nedeninin “kalp yetmezliği”,  Karaağaç’ta misafir olarak bulunan 52 yaşındaki Serkan Polar’ın ölüm nedeninini ise çoklu organ yetmezliği olduğu tespit edildi.

Bir kaza 2 yaralı

Lefkoşa-Güzelyurt anayolunun 5 ile 6’ncı kilometreleri arasında dün akşam meydana gelen kazada biri ağır olmak üzere iki kişi yaralandı.

Arda Güven (E-24), yönetimindeki 34 JJ 5092 plakalı motosikletle Güzelyurt’a doğru seyrettiği sırada dikkatsizliği sonucu Gönyeli ağıllar çemberinin bordür taşlarına ve çemberdeki trafik levhasına çarptı.

Sürücü Arda Güven ve motosiklette yolcu olarak bulunan Emre Kaya (E-23) Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Emre Kaya, acil serviste müşahede altına alınırken, ağır yaralanan Arda Güven Yakın Doğu Üniversitesi (YDÜ) Hastanesi’nde sevk edilerek, yoğun bakıma alındı.

4 tutuklu

Gazimağusa’da haziran ayında İlker Karter Caddesi’ndeki Themis Center isimli iş yerindeki boş ofisin kurşunlanmasıyla ilgili yürütülen ileri soruşturmada meselde zanlı olarak görülen V.Ç.(E-37), Y.O.(E-39), H.D.B.(E-42) ve S.M.M.B.(E-35) tutuklandı.Başa dön tuşu