Magazin

Başoğlu’na darp ve tehditten gözaltı


Eski eşini tehdit ettiği ve eski eşinin yanındaki arkadaşını darp ettiği iddiasıyla Muğla’nın Bodrum ilçesinde gözaltına alınan sunucu Murat Başoğlu (50), sevk edildiği adliyede, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Alınan bilgiye göre, Gündoğan Mahallesi’nde meydana gelen olayda, Başoğlu’nun eski eşi Hande Bermek’i (48) tehdit ettiği ve Bermek’in yanındaki bir arkadaşını da darp ettiği öne sürüldü.

Şikayet üzerine jandarma ekiplerince gözaltına alınan Başoğlu, hakkında işlem yapılarak adliyeye sevk edildi. Burnunda yara bandı bulunan ve gazetecilere görüntü vermemek için kapüşon taktığı gözlenen Başoğlu, jandarma nezaretinde koşarak adliyeye girdi.

Başoğlu, jandarma karakolundaki işlemleri sonrası sevk edildiği adliyede, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Murat Başoğlu hakkında “Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun” kapsamında 3 ay süreyle önleyici tedbir uygulanmasına karar verildi. Öz yeğeniyle ilişki yaşadığı iddia edilen sunucu “hayasızca davranışta bulunmak” suçlamasıyla yargılandığı davadan beraat etmişti.


Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı