Başkentte patlama paniği - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Perşembe, Aralık 7, 2023
Kıbrıs

Başkentte patlama paniği

Lefkoşa’da Otobüs Terminali bölgesinde dün öğle saatinde duyulan patlama sesi, ciddi paniğe neden oldu. Patlamanın gerçekleştiği sırada bölgede olan bazı vatandaşlar uzun süre olayın etkisinde kaldı

Lefkoşa’da Gazeteci Kemal Aşık Caddesi’nde dün öğle saatlerinde duyulan patlama sesi yürekleri ağza getirdi.

Patlama sesi ile büyük şok yaşayan bölge halkı, gürültünün nedenini silah zannetti ancak gerçek kısa süre sonra anlaşıldı.


Beyaz renk salon araç ile Küçük Kaymaklı istikametine seyreden bir kişi, Otobüs Terminali önünde anayola bir madde attı.

Atılan sarı renkteki madde patladı, patlama ile birlikte beyaz bir duman yükseldi. Patlama sesi ise bölgedeki tüm işyerlerinden duyuldu. Vatandaşlar panik ile dışarıya koştu.

Polisi fark etmedi

Olay sırasında bir polis memuru, Terminal’deki ATM’de işlem yapıyordu.

Patlayıcı maddeyi anayola atan vatandaş, polisi fark etmedi ve eylemini gerçekleştirdi.

Patlama sesi ile birlikte polis, hemen resmi polis aracına bindi ve patlayıcı maddeyi yola atan sürücünün peşine düştü ancak kişiyi tespit edemedi.

Torpil patlatılmış

Polis memuru olay yerine döndü ve söz konusu patlayıcı madde atığını bulundu yerden aldı. Patlayıcının, torpil olduğu öğrenildi.

Korku öfkeye dönüştü

Patlama sesi ile ciddi panik ve korku yaşayan bölgedeki vatandaşlar, yaşanan olaya sert tepki gösterdi.

Havadis’e konuşan bazı vatandaşlar, “Memlekette sürekli adli olaylar oluyor. Artık can güvenliğimizden endişe edip, sokağa çıkmayı istemez hale geldik. Ülkede yaşanan olaylar hepimizin psikolojisini bozdu. Gerekçesi ne olursa olsun toplum huzurunu bozan kişiler cezalandırılmalıdır” diye konuştu.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar