Spor

Başkana kızdı, istifa ettiMetin DELİDENİZ
Süper Lig ekiplerinden Yeniboğaziçi Başkanı Yusuf Akbelli, önceki akşam Yeniboğaziçi Belediye Başkanı Katip Demir ile yaşadığı diyalogun ardından dün istifa ettiğini açıkladı.
Yeniboğaziçi’nde önceki gün geleneksel olarak gerçekleştirilen Pulya Festivali’nin açılışında Yeniboğaziçi Kulübü için tombala çekilişi gerçekleştirilecekti. Festivalin açılış programı çerçevesinde yapılan konserin bir an önce bitmesini ve tombala çekilişinin yapılmasını isteyen Yeniboğaziçi Başkanı Yusuf Akbelli’ye, Yeniboğaziçi Belediye Başkanı Katip Demir’den tepki geldi.
Festivalin genel işleyişinin belediyeye ait olduğunu ve konserin ne zaman biteceğine kendilerinin karar vereceğini söyleyen Yeniboğaziçi Belediye Başkanı Katip Demir ile sözlü tartışma yaşayan Yeniboğaziçi Başkanı Yusuf Akbelli, dün istifa ettiğini açıkladı.
Bu istifanın ardından telefonla ulaştığımız Yeniboğaziçi Teknik Direktörü Kılıçali Kahraman ise göreve başkan Yusuf Akbelli ile geldiklerini ve onun istifası sonrasında kendilerinin de Yeniboğaziçi ile yollarını ayıracaklarını söyledi.Başa dön tuşu