Basın-Sen Başkanı Kişmir: “Eğitimcilerimiz ve sendikalarımız mücadelelerinde yalnız değil” - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Çarşamba, Kasım 29, 2023
KıbrısManşet

Basın-Sen Başkanı Kişmir: “Eğitimcilerimiz ve sendikalarımız mücadelelerinde yalnız değil”

Ali Kişmir

Basın Emekçileri Sendikası (Basın-Sen) Başkanı Ali Kişmir, Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası ve Kıbrıs Türk Orta Eğitim Öğretmenler Sendikası’na destek belirterek, iki sendikanın mücadelelerinde yalnız olmadığını belirtti.

Kişmir yaptığı yazılı açıklamada, “UBP-DP-YDP hükümetinin, 22 öğretmen hakkında polise şikayette bulunduğunu” savunarak, “Lefkoşa Polis Müdürlüğü önünde bugün adları okunarak, kendilerine dava getirilen 22 eğitimcimizin kayıtsız şartsız yanlarında olduğumuzu belirtmek isteriz” dedi.


“Milli Eğitim Bakanı Nazım Çavuşoğlu’nun, ülkede verilen eğitime aldığı emirler ve kendi istekleri doğrultusunda yön vermeye çalıştığını” ileri süren Kişmir, eğitimciler gibi bunun karşısında olduklarını kaydetti.

Öğretmen sendikalarının bu konuda uzun süredir mücadele verdiğini ifade eden Ali Kişmir, “Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası ve Kıbrıs Türk Orta Eğitim Öğretmenler Sendikası’nın Milli Eğitim Bakanlığı önünde yaptığı eylemlerden dolayı polis eliyle ve yargı sopasıyla cezalandırılmaya çalışılması tam bir yıldırma politikasıdır” ifadelerini kullandı.

Öğretmenler Yasası’nda yapılmak istenen değişikliklerle ilgili bakanlıkta yapılacak Yüksek Danışma Kurulu toplantısına katılmak üzere bakanlık önüne gelen ve polis engeliyle karşılaşan eğitimcilerin, polis barikatını aşarak, suç işlemediğini savunan Kişmir, “Faşist bir engeli ortadan kaldırmaya çalışmışlardır” dedi.

Kişmir, Bakan Çavuşoğlu’nun kendisinin de bir eğitimci olduğunu unutmadan hareket etmesini beklediklerini ifade etti

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar