Başarının Yeni Adresleri - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Çarşamba, Şubat 1, 2023
Spor

Başarının Yeni Adresleri

Başarının Yeni Adresleri

Süper Lig’de Yenicami’yi puansız alan ve şampiyonluk yarışında sonuna kadar taşıyan, takımın Federasyon Kupası’nı kazanmasında önemli pay sahibi olan Osman Emiroğlu ile birlikte, Türk Gücü’nü kupada final oynatan ve play-out’ta da kümede tutan Ahmet Ogan’ın başarıları dikkat çekici

Osman Emiroğlu gibi Ahmet Ogan’ın da ilk kez futbolun en üst düzey liginde görev yaptıkları takımlardan sorumlu teknik adam olarak görev yapıp başarıya ulaşması gibi Hamitköy’ü ligde tutan Hasan Topaloğlu ile Yeniboğaziçi’ni 1. Lig’de şampiyonluğa taşıyan Kılıçali Kahraman’ın ismi de ön planda


Ahmet ÖZSOY

Futbolda geride kalan 2013 sezonunda takım çalıştıran ve başarıya ulaşan genç teknik adamlar dikkat çekiyor. Süper Lig’de şampiyon olan Çetinkaya’yı çalıştıran tecrübeli teknik direktör Turan Altay’ın başarısı yanında, görev yaptıkları takımlarda kendilerinden tahmin edilmeyen başarı grafiği sergileyen isimler ön plana çıkıyor. Süper Lig’de hem şampiyonluk yarışında hem de federasyon kupasında yarışı sonuna kadar bırakmayan Yenicami’nin başındaki Osman Emiroğlu çok iyi bir grafikle sezonu tamamladı. Emiroğlu ismi gibi yıldızı parlayan ve başarılı bir sezon geçiren isimler daha var.

Osman Emiroğlu-Yenicami

Futbolun üst düzey liglerinde daha önce farklı takımlarda yardımcı antrenörlük gibi görevlerde bulunan Osman Emiroğlu, geride kalan sezonun ikinci haftası itibarı ile Yenicami’nin başına geçti ve sezonu tamamladı. Takımı puansız alan Emiroğlu, siyah-beyazlıların başında haftalarca yenilgi almadı. Lig şampiyonlu yarışını bitime 2 hafta kala kaybeden Emiroğlu, federasyon kupasında ise mutlu sona ulaştı.
Antrenör olarak sahaya çıkan 7.6.1975 doğumlu Osman Emiroğlu, Yenicami’nin başında Kıbrıs Kupası şampiyonluğu yaşarken camiaya da 10 yıl sonra kupa sevincini tattırdı.

Ahmet Ogan-Mağusa Türk Gücü

Antrenörlük yıllarının büyük bölümünü Mağusa Türk Gücü’nde geçiren Ahmet Ogan teknik direktör olduktan sonra görev aldığı “A” takım teknik sorumluluğunda zor bir sezonu tamamladı. Özellikle kulübün içine düştüğü maddi olumsuzluklara rağmen fedakarca takımın başına geçip kolları sıvayan Ogan, Türk Gücü’nü Federasyon Kupası’na final oynattı.
Bir alt lige inmemek için play-out mücadelesinde takımın başında bulunan Ahmet Ogan, çıkılan ilk maçta alınan galibiyetle kümede kalmayı başardı.

Hasan Topaloğlu-Hamitköy

Futbol antrenörlüğü kariyerinde adından her dönem söz ettirmeyi başaran Hasan Topaloğlu, görev aldığı takımlarda her zaman için hedefine ulaşmayı başarmıştır. Şampiyonluk olsun, kümede tutma olsun, sezona başlarken konan hedefe genelde ulaşmayı başaran 1.5.1974 doğumlu antrenör geride kalan sezonda da Hamitköy’e sevinç yaşattı.
Takım için küme düşecek takımların başında gösterilerek yorum yapılsa da Topaloğlu ve öğrencileri Hamitköy’ü play-out bile oynatmadan Süper Lig’de tuttu.

Kılıçali Kahraman-Yeniboğaziçi

Yeniboğaziçi’nin Süper Lig’e çıkmasında şüphesiz büyük pay sahibi. Aysergi temsilcisi ile 1. Lig’de çok başarılı bir sezonu tamamlayan 8.5.1972 doğumlu teknik adam sezon sonunda mutlu sona ulaşmayı da başardı.
Doğu bölgesinde farklı takımlara görev alan Kılıçali Kahraman Yeniboğaziçi’nin başında 1. Lig şampiyonluğu yaşayarak takımını Süper Lig’e taşıdı.

 

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar