EkonomiKıbrısSürmanşet

Bankalardan 4 Mayıs uyarısı

Bankalar Birliği’nden çalışma saatleri duyurusu


Kuzey Kıbrıs Bankalar Birliği (KKBB) bugün bir açıklama yaparak hükümetin Covid-19 tedbirlerini yumuşatma kararları çerçevesinde Bankaların 04 Mayıs’ta normal çalışma düzenine geçecek olmasına ilişkin yeni çalışma saatlerini duyurdu. Bugüne kadar uygulanan salgından korunma tedbirlerine 04 Mayıs sonrasında da aynen devam edileceği belirtilen Bankalar Birliği açıklamasında halktan elektronik bankacılık ve randevu sistemi gibi uygulamaları tercih etmesi istendi.

KKBB’nin yeni çalışma saatlerine ilişkin duyurusu şöyle:“ Bakanlar Kurulumuzun 29.04.2020 tarihinde almış olduğu karar ile bankalarımızın 4 Mayıs 2020 Pazartesi tarihinden itibaren “normal” çalışma saatlerini uygulamaya başlayacakları açıklanmıştır. Bu doğrultuda bankalarımız, çalışanlarını ve hizmet verdikleri müşterilerini koruyacak sekilde, 16 Mart 2020 tarihinden bugüne kadar uyguladıkları salgından korunma tedbirlerinden ödün vermeden çalışma saatlerini ve açık tutacakları şubelerini ‘serbestçe’ belirleyebileceklerdir. İçinde bulunduğumuz dönemde en çok önem verdiğimiz konulardan birisi çalışanlarımızı ve müşterilerimizi virüsten korumak olmaya devam etmektedir. Tüm bankalarımızın çalışanları, sağlık kurallarını gözeterek, can siperane bir şekilde ihtiyaç duyan tüm müşterilerine tüm bankacılık hizmetlerini vermek için gayret sarfetmektedir.

“Banka içi tedbirlere devam”

Finansal hizmetleri kesintisiz verme görevimizi yerine getirirken bekleme hatlarına çekilen çizgiler, teması azaltmak için korunan fiziki mesafeler, şubelere giriş ve çıkışlarda verilen dezenfektanlar, müşteriler için de maske zorunluluğu, sıra ile içerideki müşteri ve çalışan sayısını kısıtlayarak hizmet verme uygulamaları ile bankacılık sektörü virüsün bulaşmasını engellemeyi hedeflemektedir.

“Randevu Sistemi Sürecek”

Şube içi fiziki koşullar ve uymak zorunda olduğumuz mesafe kuralları nedeniyle birçok bankamızın eksik kadrolarla faaliyetlerine devam edeceği de unutulmadan, zorunlu olmadığınız sürece şubelerimiz yerine tüm bankalarımızın sunduğu digital kanalları, internet şube ve ATM’lerimizi kullanmanızı, önümüzdeki dönemde havaların ısınması ile birlikte dışarda beklemenin zorlaşacağını düşünerek özellikle gişe dışı işlemler olmak üzere randevu ile hizmet alma yöntemlerini tercih etmenizi tekrardan hatırlatır, sağlıklı günler dileriz.” LhaBaşa dön tuşu