Balıkesir pırıl pırıl - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cuma, Şubat 3, 2023
Spor

Balıkesir pırıl pırıl

Balıkesir pırıl pırıl

 

 Balıkesir Futbol Sahası, sentetik zemin, FIFA Star 2 Onay Belgesi, gece maçlarına uygun projektör ile Değirmenlik Belediyesi tarafından ülke sporunun hizmetine sunuldu ve resmi açılışı dün gerçekleştirilen törenle yapıldı


2. Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat, Spor Bakanı Mutlu Atasayan, Değirmenlik Belediye Bakanı Osman Işısal ve Balıkesir Spor Kulübü Başkanı Gültekin Gültekin’in konuşmalarının ardından saha resmi açılışı gerçekleştirildi

Değirmenlik Belediyesi sınırları içerisinde bulunan Balıkesir Spor Kulübü kullanımındaki futbol sahası yenilenen şekli ile dün resmen açıldı. Değirmenlik Belediyesi tarafından yapılan çalışmalar sonucu saha, FIFA Star 2 Onay Belgesi’ne sahip sentetik zemin, çevresi yürüyüş ve koşu parkurlu, gece maçlarına uygun projektörleri, futbolcu-hakem soyunma odaları ile açıldı. Portatif tribünleri Spor Bakanlığı’nın katkıları ile konan sahanın dün gerçekleşen resmi açılış töreni büyük ilgi gördü.
2. Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat, Maliye Bakanı Ersin Tatar, Spor Bakanı Mutlu Atasayan, CTP-BG Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu, LTB Başkanı Kadri Fellahoğlu, Değirmenlik Belediye Bakanı Osman Işısal, Yeniboğaziçi Belediye Başkanı Cemal Biren, Balıkesir Spor Kulübü Başkanı Gültekin Gültekin ve spor camiasının çok sayıda kişi ile Balıkesir köy halkının katıldığı açılış töreninde konuşmalar yapıldı.

Işısal: Bölge ve KKTC futboluna hizmet

Değirmenlik Belediye Başkanı Osman Işısal, açılış sırasında yaptığı konuşmasında, 1 milyon 74 bin TL harcanarak yapılan “Balıkesir Sentetik Çim Futbol Sahası”nın hem bölge futboluna hem de KKTC futboluna hizmet veren bir saha olduğunu vurguladı.
Işısal, sahadaki özverili çalışmalarından dolayı Hüseyin Tüfekçi ve kardeşi Aziz Tüfekçi’ye de teşekkür ederken, belediye personeline ve sahada emeği geçen herkese de teşekkür etmeyi ihmal etmedi.

Atasayan: Bu saha bir gösterge

Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanı Mutlu Atasayan ise konuşmasında yapılan sahanın büyük bir tesis olduğunu ve ayrıca yapılan işler için de büyük gösterge olduğunu söyledi. Balıkesir’de yapılan bu yatırımın birçok yerde de örnek olacağını ifade eden Atasayan, büyük bir iş başarıldığını kaydetti.

Talat: En büyük özveri Işısal’a ait

Öte yandan 2. Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat, “Balıkesir Sentetik Çim Futbol Sahası”nın yapımı ile bölge halkına ve bölge gençliğine hizmet edecek çok güzel bir tesis kazanıldığının altını çizdi. “Başarı çantada keklik değil” diye sözlerine devam eden Talat, önce istemek gerektiğini, istedikten sonra başarının geldiğini belirtti. Talat, Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile iş birliği içerisinde çalışıldığını ancak, yine de en büyük emeğin ve katkının Değirmenlik Belediye Başkanı Osman Işısal’a ait olduğunu da vurguladı.

Gültekin: Allahıma şükürler olsun

Balıkesir Spor Kulübü Başkanı Gültekin Gültekin açılışta yaptığı duygusal konuşmasında bugünün hayalini çok kurduklarını söylerken, “Allahıma şükürler olsun bugünleri de gördük” dedi. Sahanın başlangıcından bitimine kadar çok büyük emeklere şahit olduklarını belirten Gültekin, Başta Değirmenlik Belediye Başkanı Osman Işısal olmak üzere, herkese teşekkür etti. Balıkesirlilerin bu güzel tesise sahip çıkmalarını da isteyen Gültekin Gültekin, konuşmasında merhum Cevdet Erzen’i de anarak, sahayı görmeyi çok isteyen Cevdet Erzen’i unutmadıklarını ve asla unutmayacaklarını yineledi.

Osman Işısal’dan penaltı

2. Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat, Spor Bakanı Mutlu Atasayan, Değirmenlik Belediye Bakanı Osman Işısal ve Balıkesir Spor Kulübü Başkanı Gültekin Gültekin’in açılış konuşmaları yaptığı sahada protokol sembolik penaltı atışları gerçekleştirdi ve sahanın yenilenmesine katkıda bulunanlara Kıbrıs’a özgü ödüller armağan edildi.
Açılış töreninin tamamlanmasının ardından Balıkesir ile Alayköy takımları arasında maç oynandı.
Balıkesir futbol takımına forma sponsorluğu yapan gazetemiz Havadis’in Genel Müdür ve Genel Yayın Yönetmeni Başaran Düzgün ile Spor Müdürümüz Mustafa Özsoy da açılışta yer aldılar.

 

Fotoğraflar: Mustafa ŞENAL

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar