KıbrısManşet

Balıkesir muhtarına ağlıyor


Balıkesir Köyü muhtarı Mehmet Karaborsa dün aniden rahatsızlanarak yaşamını yitirdi. Karaborsa, bugün öğlen köy camisinde kılınan cenaze namazının ardından son yolculuğuna uğurlanacak

KALBİNE YENİK DÜŞTÜ: Muhtar Mehmet Karaborsa’nın kesin ölüm nedeni Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde yapılan otopsisi ile belirlendi. Polis Basın Subaylığı’ndan alınan bilgiye göre, Karaborsa “kalp yetmezliği” nedeni ile yaşamını kaybetti

Duygu ALAN

Balıkesir Köyü muhtarı, sevilen insan Mehmet Karaborsa 50 yaşında yaşama veda etti.Şeker ve tansiyon hastası olan Karaborsa, dün akşam aniden fenalaştı, hastaneye götürülürken yolda yaşamını kaybetti.Köy halkından edinilen bilgiye göre, Mehmet Karaborsa, son üç gündür hasta olduğunu ifade ediyor, eklem ağrılarından şikayet ediyordu.

Muhtar Mehmet Karaborsa’nın kesin ölüm nedeni Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde yapılan otopsisi ile belirlendi.

Polis Basın Subaylığı’ndan alınan bilgiye göre, Karaborsa “kalp yetmezliği” nedeni ile yaşamını kaybetti

 

Büyük acı

Mehmet Karaborsa, 2 yıl önce yapılan yerel seçimlerde Balıkesir Köyü muhtarlığına seçilmişti.

Köyde annesi ile yaşayan Mehmet Karaborsa, hiç evlenmedi.

Köy halkı tarafından oldukça sevilen ve sayılan bir kimse olan Karaborsa’nın vefatı başta ailesi olmak üzere tüm sevenlerini derinden üzdü.

 

Asma ağacı öksüz kaldı

Muhtar Mehmet Karaborsa, aynı zamanda Balıkesir Köyü’nün kahvehanesinin de işletmeciliğini yapıyordu.

Sevecen, saygılı ve insan ilişkileri oldukça iyi olan Karaborsa, doğaya düşkün, çevre duyarlılığı olan bir kimseydi.

Karaborsa’nın en büyük keyiflerinden biri kahvehanesindeki asma ağacının altında kahvesini yudumlamaktı.

Mehmet Karaborsa, her gün sabah kahvehanesini açar ve ilk olarak asma ağacını sular, bakımını yapardı. Karaborsa, özenle yetiştirdiği asma ağacını asla ihmal etmez, her bir yaprağını tek tek temizlerdi.

Karaborsa, ebediyete göç etti, köy kahvehanesinin kapısı kilitli, asma ağacı ise öksüz kaldı.

 

Bugün Balıkesir’de defnedilecek

Sevenleri Mehmet Karaborsa ile bugün öğlen son kez bir araya gelecek.

Mehmet Karaborsa, Balıkesir Camisi’nde bugün öğle namazına müteakiben kılınan cenaze namazının ardından köy mezarlığına defnedilecek.

 

Başa dön tuşu