Bakan Berova, KTÖS’e yanıt verdi - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Pazar, Şubat 25, 2024
Kıbrıs

Bakan Berova, KTÖS’e yanıt verdi

Özdemir Berova

Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Özdemir Berova, Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası’nın (KTÖS) okullardaki 2017-2018 akademik takvimi ve çalışma saatleriyle ilgili yaptığı açıklamaya yanıt verdi.

Bakan Berova, Bakanlık’ın her yıl akademik takvimin oluşturulduğu zamanlar sendikalara bilgi verdiğini anlattı.

Bu yıl da ülkede özel sektör ile kamu sektörünün çalışma saatlerinin belirlenmesi ve belli bir takvim oluşturulmasının ön planda olduğunu anlatan Berova, bu takvime göre de okul saatlerinin dizayn edildiğini söyledi.


Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Berova, Bakanlık’ın önceki akademik takvimi açıklarken, akademik takvim içerisine saatleri yerleştirdiği ve şimdi bir saat değişikliği yapmak istediği yönünde eleştiri yapıldığını da anımsattı.

Berova, “Çünkü güneşin doğuşuna binaen okul saatlerini bir miktar öne almayı planladık ki karanlıktan çocukları kurtarabilelim. Bu yılki akademik takvimin içerisine ise bu olasılığı da göz önüne alarak gerektiği halde çalışma takviminin yeniden düzenlenebileceği konusunda madde eklenmiştir. Buna bağlı olarak da Eylül ayı içerisinde yeni Kamu çalışama saatleri ve özel sektörün çalışma saatleri net olarak belirlenmesinin ardından buna uyarlı şekilde haftalık ders çalışma saati sabit kalmak koşulu ile yeni düzenlemeler yapılabilir”dedi.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar