Bağımsızlık Yolu dayanışma yemeği düzenledi - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Pazartesi, Mayıs 20, 2024
Magazin

Bağımsızlık Yolu dayanışma yemeği düzenledi

Baraka Kültür Merkezi müzik topluluğu Sol Anahtarı’nın şarkıları eşliğinde başlayan yemeğe yaklaşık 300 kişi katıldı.

“Emek Eksenli ve Sınıfsal Politikalarla Muhalefete Talibiz”


Açılış konuşmasını yapan  Bağımsızlık Yolu Genel Sekreteri Münür Rahvancıoğlu 2018 yılının emek, kadın, ekoloji ve barış mücadeleleri açısından zor geçtiğini ve  2019’un da zor olacağını vurgularken, Bağımsızlık Yolu’nun tüm bu sorunlar karşısına emek eksenli politikalar üreterek dikilmek için kurulduğunun ve partinin muhalefete talip olduğunun  altını çizdi.

Örgütler Destek  Verdi

KTÖS, HAK-SEN, KTAMS, DAÜ-SEN, DAÜ BİR-SEN, GÜÇ-SEN, Baraka Kültür Merkezi, Ak-Der, Kay-Der, Makamer, TDP, KSP’nin de katılım gösterdiği; EL-SEN, KTOEÖS, TIP-İŞ’in ise katılamayıp dayanışma gösterdiği yemekte yazar Mehmet Kansu ve Nikolaos Stelya da birer konuşma yaptılar.

Kansu, bağımsızlığın bir ülkenin olmazsa olmazı olduğunu, bu nedenle Bağımsızlık Yolu’nun ülke için çok önemli olduğunun altını çizerken, Stelya “Bağımsızlık Yolu, karanlığın sonunda beliren ışığın ilk kıvılcımıdır” dedi.

Gece daha sonra Khora Yayınları’nca basılan yerli yazar ve sanatçıların kitaplarının hediye edildiği çekiliş ile sürdü.

Çekilişin ardından gece boyunca coşkulu müziklerle geceye değer katan Sol Anahtarı ile sahneyi paylaşan Grup Bariya solisti Muzaffer Sevim  seslendirdiği şarkıyla oldukça anlamlı bir dayanışma gösterdi.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar