KıbrısManşet

Bağımsız medya


Birinci Medya Kurumu ile Havadis Kıbrıs Medya Kurumu arasında işbirliği ve dayanışma protokolü imzalandı.

Geçtiğimiz gün Genç TV’nin merkezinde gerçekleştirilen imza törenine Birinci Medya Kurumu yetkilileri ve Havadis Kıbrıs Medya Kurumu yetkilileri katıldı.

Protokole Birinci Medya Kurumu adına Ertan Birinci ve Havadis Kıbrıs Medya Kurumu adına da Yayın Kurulu Başkanı Öntaç Düzgün imza koydu.

İmza töreninde Birinci Medya Kurumu adına konuşan Ertan Birinci tarihi bir gün yaşandığını vurguladı ve kendi ayakları üzerinde durmaya çalışan iki medya kuruluşunun işbirliği yapmasının örnek bir yapı oluşturacağını kaydetti. Birinci “özgür bir şekilde hazırlanacak haber ve programların daha geniş kesimlere ulaşmasını hedefliyoruz” dedi.

Protokol imza töreninde Havadis Kıbrıs Medya adına konuşan Yayın Kurulu Başkanı Öntaç Düzgün her iki kurumun da güçlerini kendilerinden aldıklarını ve o ölçüde bağımsız olduklarına dikkat çekti. Öntaç Düzgün Kıbrıs Türk medyasının bir bölümünün işgal altında olduğu bu ortamda bağımsız kurumların işbirliği yapmasının önemine dikkat çekti

 

PROTOKOLÜN BAZI MADDELERİ

 

İşte o maddeler: Bir tarafta Birinci Medya Kurumuna bağlı Kıbrıs Genç TV.  First Fm ve internet siteleri ki bu işbirliği protokolünde BİRİNCİ olarak anılacak diğer bir tarafta ise Havadis Kıbrıs Gazetesi, Havadis Kıbrıs web TV ; Havadis radyo ve internet siteleri ki bu sözleşmede HAVADİS olarak anılacak iş bu aşağıdaki işbirliği protokolünü karşılıklı olarak imza ederler. Sözleşmenin konusu iki medya kurumu arasında iletişim konularında haber görüntü yazı reklam ve tüm medyanın ilgi alanında olan  konularında işbirliği yapmak birlikte medya için medya çalışanları ve kurumları için faydalı işler yapmak. BİRİNCİ ve HAVADİS işbirliklerinin sonucu olarak yayın organlarında yayınlanan uygun gördükleri haberleri kendi yayın organlarında da ilgili BİRİNCİ veya HAVADİS yayın organının adını vererek ön plana çıkarabilecek.

BİRİNCİ  ve HAVADİS yayın organları kendi bünyelerindeki gazeteci ve/veya Tv programcıları İle ortak İNTERNET için video programı hazırlayabilecekler.

Gerek BİRİNCİ gerekse HAVADİS bu işbirliği süresince kendi yayın politikalarını kendi özgür iradeleri ile devam ettirirler.  Ancak her iki medya kuruluşu da birbirilerinin etkinliklerine yayın organlarında öncelikli yer verme konusunda hemfikirdirler.

 

 

 


Başa dön tuşu