Diğer SporlarSpor

Avrupalılar da yarışacak


2019 Kuzey Kıbrıs Drift Şampiyonası’nın final hazırlıkları sürüyor

ÖZEL ORGANİZASYON HAFTA SONU: Kuzey Kıbrıs Drift Şampiyonası’nda heyecanla beklenen final organizasyonu çalışmaları sürüyor. Avrupa’nın en önemli drift pilotlarının da araçlarıyla katılacağı özel organizasyon 23-24 Kasım 2019 tarihleri arasında Cemsa Sporting Center’de yapılacak

 Kuzey Kıbrıs Drift Şampiyonası’nda heyecanla beklenen final organizasyonu çalışmaları sürüyor. Avrupa’nın en önemli drift pilotlarının da araçlarıyla katılacağı özel organizasyon 23-24 Kasım 2019 tarihleri arasında Cemsa Sporting Center’de yapılacak. Near East Bank, Yakın Doğu Üniversitesi ve Girne Üniversitesi’nin ana sponsorluğunda yapılacak organizasyona ayrıca Dolphin ve Telsim Vodafone da destek verecek. İki günlük programla planlanan organizasyonun ilk günü Kuzey Kıbrıs Drift Şampiyonası finalleri yapılacak. İkinci gün ise Avrupa Drift Şampiyonası’nın favori pilotlarının da kendi araçları ile katılacakları özel yarış yapılacak.

 

Basın toplantısı yapıldı

Organizasyona sayılı günler kala düzenlenen toplantı ile yarış basına tanıtıldı. Toplantıda; Kuzey Kıbrıs Otomobil Kulübü adına İrfan Topcu, NEU Drift Team adına organizatörlerden ve şampiyonluk adaylarından Enver Haskasap, Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu Başkanı Hasan Karaokçu, Şampiyona hakemi Niall Gunn, 2019 Kuzey Kıbrıs Drift Şampiyonu adaylarından Akay Akbil, İzer Özvurulmuş ve Bekir Özsusuzlu, şampiyonanın kadın pilotları Ayşen Şahin ile Ülkü Erçoban’ın yanı sıra ülkelerinde ve Avrupa’da birçok şampiyonlukları bulunan; Jack Shanahan, Matt Carter, Mitch Lerner, Conor Shanahan ve Duane Mckeever hazır bulundu.

 

Yarışçılar organizasyonu iple çektiklerini söylediler

Evner Haskasap’ın yanı sıra 2019 Kuzey Kıbrıs Drift Şampiyonu adaylarından Akay Akbil, İzer Özvurulmuş ve Bekir Özsusuzlu, şampiyonanın kadın pilotları Ayşen Şahin ile Ülkü Erçoban ve Avrupa’dan yarışa katılmak için ülkemize gelen; Jack Shanahan, Matt Carter, Mitch Lerner, Conor Shanahan ve Duane Mckeever sabırsızlıkla piste çıkacakları saati beklediklerini ve bu güzel organizasyonda yer alacak olmalarından mutluluk duyduklarını belirttiler.

 

Program

Drift NEU’nun organizasyonu ile gerçekleştirilecek yarışın sportif direktörlüğünü Kuzey Kıbrıs Otomobil Kulübü üstlenirken, organizasyon Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu himayelerinde yapılacak. 23 Kasım Cumartesi günü Kuzey Kıbrıs Drift Şampiyonası final yarışı yapılacak. Yarışın sıralama turları 10.30’da, Semi-Pro finalleri 12.45’te ve Pro finalleri 14.30’da başlayacak. 24 Kasım Pazar günü ise Avrupa’dan misafirlerin de pistte olacağı özel yarış yapılacak. Yarışın Top 32 elemeleri 13.00’te, finaller ise 14.30’da başlayacak.

 

Ön Kayıt Listesi

1-Jack Shanahan

2-Duane Mckeever

3-Mitch Lerner

4-Matt Carter

5-Conor Shanahan

6-Berfu Tutumlu

7-Akay Akbil

8-İzer Özvurulmuş

9-Enver Haskasap

10-Bekir Özsusuzlu

11-Oktay Erülkü

12-Celal Erülkü

13-Ahmet Öksüzoğulları

14-Ömer Soyer

15- Yusuf Acemoğlu

16- Erol Özteknik

17-Kerim Beşok

18-Edim Macila

19-Mehmet Çavuş

20-Buğra Döveç

22-Altan Çocuk

22-Yaşam Karakurt

23-Yusuf Çocuk

24-Derviş Rıza

25-Tolga Reyhan

26-Ayşen Şahin

27-Kürşat Güdül

28-Selim İzhakoğlu

29-Kemal Türcan Ardalı

30-Ülkü Erçoban

31-Mehmet Akçen

32-Önder Zaim

33-Baran Akeler

34-Hasan Arnavut

35-Kağan Doğruyol

36-Önem Biçentürk

37-Cenk Dana

 


Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı