Spor

Avcı istifa etti
Milli Takımlar Teknik Sorumlusu ve A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Abdullah Avcı istifa etti.

Türkiye Futbol Federasyonu’nun (TFF) internet sitesinde yapılan açıklamada, Avcı’nın TFF ile karşılıklı anlaşarak milli takımlar bünyesindeki görevlerinden ayrıldığı bildirildi.
Milli takımlarda 17 Kasım 2011’de başladığı görevinde 21 ay boyunca gururla ve onurla hizmet ettiğini belirten Avcı’nın açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Futbolun içinde kazanmak da kaybetmek de olduğu gibi birlikte çalışmak da ayrılmak da var. Ben de ayrılmanın en doğru karar olduğunu düşündüm ve bu görüşümü Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Sayın Yıldırım Demirören ile paylaştım. Başta şahsı olmak üzere tüm çalışma arkadaşlarına verdikleri destekten dolayı teşekkür ederim.”

Milli Takımda Terim sesleri
Milli Takımlar Teknik Sorumlusu ve A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Abdullah Avcı'nın istifasının ardından, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Yıldırım Demirören, Fatih Terim ile görüşmek için Galatasaray'ın kapısını çaldı.     
Galatasaray Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Şükrü Ergün, Avcı'nın istifa kararının resmen açıklanmasının ardından, TFF Başkanı Demirören'in telefonla Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal'ı arayarak teknik direktör Terim ile görüşmek için izin istediğini bildirdi.

Terim’in kafası karışık
Galatasaray Başkanı Ünal Aysal, Federasyonun Fatih Terim'le görüşme isteğine olumlu yanıt verdi. Galatasaray'ın resmi sitesinde konuyla ilgili, "Başkanımız bu görüşme için istenen onayı vermiş olup, Galatasaray'ın karar ve şartlarını Sayın Fatih Terim ve TFF arasında işbirliği konusunda bir mutabakat hasıl olması halinde ayrıca kendilerine iletileceğini bildirmiştir" ifadeleri kullanıldı. Ancak Fatih Terim’in TFF Başkanı Yıldırım Demirören ile çalışıp çalışmayacağı ile ilgili olarak kafasının karışık olduğu ve yapılacak olan görüşmeye paralel olarak bir karar vereceği belirtildi.

Başa dön tuşu