Av tüfeği ile öldürmeye çalıştı…

18 Ekim 2013 Cuma | 11:21
Av tüfeği ile öldürmeye çalıştı…
Kıbrıs Town Houses

Gamze BAYKUR

Pile’de alacak verecek meselesi yüzünden çıkan tartışmayı yatıştırmak amacıyla araya giren Hüseyin Küçükbergamalı’yı önce ölümle tehdit eden daha sonra evinden aldığı av tüfeği ile Küçükbergamalı’yı öldürmek kastıyla konu kişiye ateş eden Vehbi Alibeyoğlu isimli kişi tutuklandı. “Katle teşebbüs”, “Kasti hasar”, “Şiddet tehdidi”, “Meskun mahalde ateş açma” ve “Kanunsuz ateşli silah taşıma” suçlamalarıyla dün Mağusa Kaza Mahkemesi’ne çıkarılan zanlı Alibeyoğlu, tutuksuz yargılanmak üzere teminata bağlandı. Ancak zanlı Alibeyoğlu, mahkemenin öngördüğü teminat şartlarını yerine getiremediği için hükümsüz tutuklu olarak Merkezi Cezaevi’ne gönderildi.

“Seni öldüreceğim” dedi ve ateş etti…
Olayın tahkikat memuru müfettiş muavini Mustafa Özkantürk, zanlı Vehbi Alibeyoğlu’nun 14 Ekim tarihinde Pile’de “Best Friend” isimli pub içerisinde, konu iş yerinin sahibi Demetrakis Demetriov ile alacak verecek meselesi yüzünden tartıştıklarını belirtti. Zanlı Alibeyoğlu’nun tartışma esnasında pub’ta müşteri olarak bulunan ve olayı yatıştırmak için araya giren Hüseyin Küçükbergamalı’ya hitaben “Seni şimdi vurup öldüreceğim” diyerek şiddet tehdidinde bulunduğunu belirten Özkantürk, akabinde zanlının olay yerinden ayrıldığını söyledi. Özkantürk, zanlı Alibeyoğlu’nun daha sonra tekrar olay yerine gelerek tasarrufundaki av tüfeği ile önce havaya 4 el, sonra da pub’ın penceresine ise 1 el ateş ettiğini ve konu işyerinin kapısına ise kasti hasar vererek içeriye girdiğini açıkladı. Zanlı Alibeyoğlu’nun yine Hüseyin Küçükbergamalı’ya hitaben “Çık dışarı seni öldüreceğim” diyerek şiddet tehdidinde bulunduğunu belirten Özkantürk, zanlının öldürmek kastı ile tasarrufundaki av tüfeğini Küçükbergamalı’ya doğrultarak ateş ettiğini, Küçükbergamalı’nın ise o anda yere yatarak yara almaktan kurtulduğunu açıkladı. Mesele ile ilgili olarak yürütülen tahkikatın tamamlandığını belirten Özkantürk, zanlının uygun bir teminata bağlanarak serbest bırakılmasını talep etti.

Teminat şartlarını yerine getiremedi…
Mağusa Kaza Mahkemesi Yargıcı Hasan Dağlı, zanlı Vehbi Alibeyoğlu’nun pasaport ve seyahat belgelerine el konularak KKTC dışına çıkışının men edilmesine, 5 bin TL nakdi teminat ödemesine, 2 KKTC vatandaşının 50’şer bin TL şahsi kefalet senedi imza etmesine ve haftada 1 gün en yakın polis karakoluna giderek ispatı vücutta bulunmasına emir verdi. Zanlı Alibeyoğlu, mahkeme tarafından öngörülen teminat şartlarını yerine getiremediği için hükümsüz tutuklu olarak merkezi ceza evine gönderildi.