Tutuklulukları 8 gün daha uzatıldı…

0
Tutuklulukları 8 gün daha uzatıldı…

Gamze BAYKUR

Mağusa’da Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekiplerince yapılan aramada zanlı Murat Erhan ile Emre Nair’in birlikte kalmakta olduğu evde toplam 15 gr ağırlığında Sentetik Cannabionoid türü uyuşturucu madde ele geçirilmişti. Mesele ile ilgili olarak tutuklanan zanlı Erhan ile Nair almış oldukları tutukluluk sürelerinin dolmasının ardından dün yeniden “Kanunsuz uyuşturucu madde tasarrufu” suçlamasıyla Mağusa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı. Mahkemeye çıkarılan zanlıların tutukluluk süreleri 8 gün daha uzatıldı.

1 kişi aranıyor…
Olayın tahkikat memuru polis çavuşu Fatih Kaleci, 14 Ekim tarihinde zanlı Murat Erhan ile Emre Nair’in birlikte yaşadığı evde yapılan aramada zanlı Erhan’ın giymekte olduğu pantolonun cebinde 3 gr, evin merdiven ayaklarının altında ise 5 paket halinde 12 gram Sentetik Cannabionoid türü uyuşturucu madde bulunduğunu açıkladı. Mesele ile ilgili olarak yürütülen tahkikatın devam ettiği belirten Kaleci, konu maddeleri zanlı Erhan’a veren bir kişinin de arandığını açıkladı. Kaleci, devam eden tahkikatın selameti açısından her 2 zanlının da tutukluluk sürelerinin 8 gün daha uzatılmasını talep etti.

8 gün daha tutuklu kalacaklar…
Mağusa Kaza Mahkemesi Yargıcı Hasan Dağlı, zanlı Murat Erhan ile Emre Nair’in tahkikat maksatları bakımından 8 gün daha poliste tutuklu kalmasına emir verdi.