Atletler İzmir ve İstanbul pistlerinde

1 Haziran 2013 Cumartesi | 11:42
Atletler İzmir ve İstanbul pistlerinde

 

KKTC’li atletler İzmir’de Türkiye Şampiyonası’nda İstanbul’da Uluslararası Yılmaz Sazak Yarışları’nda piste çıkacak

Okan KARADEMİR

Türkiye Atletizm Şampiyonası ve Yılmaz Sazak Uluslararası Atletizm Yarışmaları’na katılacak KKTC kafileleri belli oldu.
1-2 Haziran günlerinde İzmir’de yapılacak Türkiye Atletizm Şampiyonası’nda Derviş Atakan başkanlığındaki kafilede Reşat Oğuz, Celal Keleş ve Levent Ilgın antrenör, Kutay Kırmızı (disk atma), Hakan Tazagül (1500 ve 3000 bin metre), Meliz Redif (100, 200 ve 400 metre), kendi imkanları ile katılan Tuğba Aydın ( üç adım atlama) yer alıyor.
Türkiye Atletizm Şampiyonası, ulusal organizasyonlar arasında para ödülünün verildiği tek şampiyona olarak öne çıkarken yarışmalar sonunda IAAF puan cetveline göre kadın ve erkeklerde ilk 10 dereceyi yapan toplam 20 atlete, 20 bin TL’lik para ödülü dağıtılacak. Puan cetveline göre ilk sırayı alan atlet 3 bin TL’lik ödülün sahibi olacak.

Yılmaz Sazak’ta 9 sporcu piste çıkacak

İstanbul’da düzenlenecek olan Yılmaz Sazak Uluslararası Atletizm Yarışmaları’nda KKTC 12 kişilik kafile ile temsil edilecek.
Federasyon Başkanı Ersin Doğaç’ın başkanlığını yapacağı kafilede Çilem Esenyel ve Ferhat Sakallı (antrenör) Mustafa Yorulmaz, Turan Cenk, Dinçer Şöföroğlu, Milenay Günsoy, Çiğde Kahvecioğlu, Havva Hüdan, Buse Savaşkan, Kaan Savaşkan, ve Berk Çakır sporcu olarak bulunuyor.