19 ülkeden 150 sporcu

1 Haziran 2013 Cumartesi | 11:39
19 ülkeden 150 sporcu

 

Dünyanın en prestijli şampiyonalarından NAC Dünya Vücut Geliştirme ve Fitnes Şampiyonası bugün Girne Acapulco Resort Convention Centre’da düzenleniyor

Spor Dairesi Müdürü Hüseyin Cahitoğlu, bu organizasyonun KKTC’de yapılacak olmasının ülkemiz adına gurur verici olduğunu belirtti

Halter ve Vücut Geliştirme Federasyonu tarafından organize edilen prestijli şampiyonası bugün Acapulco’da başlıyor.
Dünyanın en prestijli şampiyonalarından NAC Dünya Vücut Geliştirme ve Fitnes Şampiyonası 1 Haziran Cumartesi Girne Acapulco Resort Convention Centre’da düzenleniyor.
KKTC Halter ve Vücut Geliştirme Federasyonu tarafından Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın önemli katkısıyla ve sponsor desteğiyle düzenlenen “NAC Dünya Vücut Geliştirme ve Fitnes Şampiyonası Girne-2013”e 19 ülkeden 150’yi aşkın sporcu katılacak. Russia 2 TV’nin de hem ön hem de podyum arkasından çekim yapıp Rusya’da yayınlanacak olan şampiyonada Almanya, Fransa, İtalya, İspanya, Hollanda, Belçika, Ukrayna, Beyaz Rusya, Latvia, Litvanya, Filipinler, Yeni Zelanda, Güney Afrika, Macaristan, Romanya, Azerbaycan, Türkiye ve KKTC yer alıyor.
Merkezi Almanya’da bulunan NAC’ın her yıl gerçekleştirilen dünya şampiyonasının Girne’de düzenlenmesi, izolasyonlar altında bulunan KKTC gençliğinin dünyaya açılması çerçevesinde, Halter ve Vücut Geliştirme Federasyonu’nun yıllardır sürdürdüğü sistemli çalışmanın bir sonucu.

Açılış bugün

Acapulco Otel’in gösteri ve toplantı merkezinde yapılacak şampiyonanı bu sabah saat 10.00’da başlayacak. Dünya şampiyonasının seremoni bölümü ise akşamüstü 19.00’da gerçekleştirilecek.
Bu önemli şampiyonayı izlemek dünyadaki örneklerinin aksine ücretsiz olacak. Federasyondan yapılan açıklamada, vücut geliştirme ve fitnes’a ilgi duyan tüm gençler, bu önemli olayı izlemeye davet edildi.
Spor Dairesi Müdürü Hüseyin Cahitoğlu, bu organizasyonun KKTC’de yapılacak olmasının ülkemiz adına gurur verici olduğunu belirterek şunları söyledi:
“Geçtiğimiz yıl Rusya’da gerçekleştirilen Dünya Şampiyonası’na ben de katılmıştım ve orada NAC Başkanı bana bu yıl organizasyonu ülkemizde yapmak istediklerini söyledi. İlk anda bana inanılır gibi gelmeyen bu olay bugün gerçekleşiyor. Ülkemiz adına gurur verici bir durum söz konusu çünkü ilk kez ülkemizde böyle uluslararası bir organizasyon gerçekleşiyor. Yunanistan daha önce geleceğini açıklamasına rağmen Kıbrıs Rum Kesimi’nin engellemeleri karşısında son anda katılmaktan vazgeçti. Diğer ülkelerin da katılımı engellenmeye çalışıldı ama sonuçsuz kaldı. Aslında bu bir yerde ambargoların delinmesi anlamını taşıyor. Katılan tüm katılımcılara teşekkürlerimi sunarım.”
Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın büyük katkı yaptığı şampiyonaya diğer katkı koyanlar şöyle; Hattrickpro Fitnes Aletleri, Serpin Onay Ltd., Mertcihan Ecza Deposu, Cunda Ecza Deposu, Tamek, Sera Fitnes, GNC Kıbrıs.