Spor

Atletizmin yükselen yıldızı: Mehmet Gürdeniz

Mehmet Gürdeniz atletizmin gülle ve disk atma branşlarının, kazandığı şampiyonluklarla ve kırdığı rekorlarla gelecek vadeden yetenekli bir atletimiz. Henüz 15 yaşında olmasına rağmen hem ülkemizde hem de Türkiye’de birçok başarıya imza attı.
Kıbrıs’ta yapılan yarışmalarda birincilik kürsüsünü kimseye kaptırmadı. Geçen yıl Türkiye Eskişehir’de yapılan Türkiye Okullararası Şampiyonada Türkiye Şampiyonu oldu. Bu yıl KKTC Atletizm Federasyonu’nun düzenlediği 16 Yaş altı Salon Seçmeleri’nde gülle atmada 16.89 m. atarak KKTC rekoru kırdı. Yine bu yıl İstanbul’da yapılan Türkiye Salon Seçmeleri’nde Türkiye ikincisi, Mersin’deki Atmalar Kış Şampiyonası’nda ise Türkiye şampiyonu oldu. Aynı zamanda şampiyonanın TC Atletizm Federasyonu tarafından en başarılı atleti seçildi ve ödüllendirildi.  Şu anda yaş grubunda Türkiye’nin en başarılı atletidir. 
Mehmet’in yakın hedefleri arasında Türkiye Yıldız Milli Takım’a girmek, nihai hedefi ise olimpiyatlarda yarışmaktır. Bu hedeflerine ulaşmak için Osman Süngü antrenörlüğünde çalışmalarına hızla devam etmektedir.

Daha Fazla Gösterİlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı