Diğer SporlarSpor

Atıcılılıkta ilk kez “Açık Alan” yarışması yapıldı

Alayköy Avcılık Atıcılık Kulübü tarafından KKTC’de ilk kez düzenlenen Açık Alan Hedef Yarışması (Field Target), geçtiğimiz hafta sonu Taşkent Atış Alanı’nda gerçekleştirildi

BİRİNCİLİK ALİ LATİF’İN:

WFTF (World Field Target Federation) kurallarına uygun olarak düzenlenen yarışmada, Türkiye ve ülkemizden katılım gösteren atıcılar açık arazi üzerinde belirlenmiş hedeflere atışlar yaparak puan topladılar. Büyük bir heyecan içerisinde geçen yarışmada, birinci Ali Latif Ertoğrul oldu

Okan KARADEMİR

Alayköy Avcılık Atıcılık Kulübü tarafından KKTC’de ilk kez düzenlenen Açık Alan Hedef Yarışması (Field Target) geçtiğimiz hafta sonu Taşkent Atış Alanında gerçekleştirildi.
WFTF (World Field Target Federation) kurallarına uygun olarak düzenlenen yarışmada Türkiye ve ülkemizden katılım gösteren atıcılar açık arazi üzerinde belirlenmiş hedeflere atışlar yaparak puan topladılar.
Büyük bir heyecan içerisinde geçen yarışmada birinciliği Ali Latif Ertoğrul ederken Ahmet Oral Akdeniz ikinci, Kemal Gözügüzel de üçüncü oldu.
Yarışma sonunda düzenlenen törende dereceye giren isimlere ödülleri Alayköy Avcılık Atıcılık Kulübü Başkanı Gürhan Hacımevlüt ve kulüp yetkilileri tarafından takdim edildi.
Ödül töreni sonrasında Gürhan Hacımevlüt yarışma ile ilgili açıklama yaparak Pegasus Havayolları şirketine büyük tepki gösterdi.

Hacımevlüt’ten Pegasus’a tepki

Alayköy Avcılık Atıcılık Kulübü Başkanı Gürhan Hacımevlüt yarışma sonunda yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Ülkemizde ilk kez gerçekleştirdiğimiz bu alandaki yarışmaya KKTC ve Türkiye’den toplam 12 atıcı sporcu kayıt yaptırdı. Ancak Türkiye’den müsabaka için ülkemize gelecek olan bazı sporcular THY ve Anadolujet şirketleriyle sorunsuz bir şekilde ülkemize giriş yaparken, Pegasus Havayollarını tercih eden diğer sporcular ise havayolu şirketi çalışanlarının keyfi engeline takılarak müsabakaya katılamadılar. Açık Alan Hedef (Field Target) atış disiplininin ülkemizde ve Türkiye’de yeni bir atıcılık dalı olmasından dolayı ülkemize bu branşı araştırmak ve ona uygun tüfek ve atıcılık malzemesi üretilmesi hakkında araştırmalar yapmak için Türkiye’nin ünlü silah üreticisi ATA ARMS yetkilileri de ülkemize gelip misafirimiz olmuş ve bu branş hakkında araştırma yapıp teknik bilgiler toplamıştır. Bu müsabakayı düzenlememizde emeği geçen, başta Ali Ertoğrul Latif, Ahmet Oral Akdeniz, Kemal Gözügüzel, KKTC Atıcılık Federasyonu Başkanı Türker Yiğitcan ve Yivli Silahlar Sorumlusu Mustafa Şevketoğlu’na teşekkür ederiz.”

Yarışmada dereceye giren sporcular şu şekilde:

1. Ali Latif Ertoğrul
2. Ahmet Oral Akdeniz
3. Kemal Gözügüzel
4. Ali Türkkal
5. Serkan Eriş

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı