Atakan: Kimlerin, hangi koşullarda ve kurallarda giriş yapacağı belirlendi - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
KıbrısManşet

Atakan: Kimlerin, hangi koşullarda ve kurallarda giriş yapacağı belirlendi

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Tolga Atakan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “Şu an itibariyle ülkemize kimlerin, hangi koşullar ve kurallar çerçevesinde giriş yapabileceği Bakanlar Kurulu kararları ile belirlenmiş durumdadır.” dedi.

İşte o paylaşım:


Şu an itibariyle ülkemize kimlerin, hangi koşullar ve kurallar çerçevesinde giriş yapabileceği Bakanlar Kurulu kararları ile belirlenmiş durumdadır.
1 Haziran tarihi itibariyle KKTC vatandaşları, 8 Haziran tarihi itibariyle de KKTC’nde oturum, çalışma, eğitim veya benzeri bir izinle bulunan yani KKTC ile herhangi bir illiyet bağı bulunan yabancıların girişi mümkün. Tüm bu girişler Sağlık Bakanlığı gözetiminde 14 gün zorunlu karantina uygulamasına tabi olmak kaydıyla izinlendiriliyor.
1 Temmuz 2020 tarihine kadar yürülükte olan ülkeye giriş kuralları bu şekildedir.
Şu anda ülkemize girişler deniz yolu ile ve charter sistemi ile düzenlenen veya düzenlenmesi planlanan uçuşlar ile yapılıyor.
Dolayısı ile 1 Temmuz 2020 tarihinden önce başlaması planlanan tarifeli uçuşlar 1 Temmuz 2020 tarihinde geçilmesi öngörülen yapı ile değil, ülkemizde halen yürürlükte olan giriş kuralları çerçevesinde düzenlenecektir.

https://www.facebook.com/cypruslion/posts/10158405901398281

Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar