“At Eti” Skandalı Devam Ediyor - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Pazar, Nisan 14, 2024
Güney Kıbrıs

“At Eti” Skandalı Devam Ediyor

“At Eti” Skandalı Devam Ediyor

Şirketin skandala ne oranda karıştığının henüz netleşmediğini yazan Politis, Veteriner Dairesi’nin, bugün sığır veya at eti siparişi verilip verilmediği konusunda bilgilendirileceğini kaydetti.

Veteriner Dairesi çalışanlarının, şirketin faturalarıyla ilgili araştırmalarını tamamlamış göründüklerini belirten gazete, Veteriner Dairesi’nin, şirketin Romanya’dan vermiş siparişlerle ilgili bugün kamuoyuna daha çok bilgi verebileceğini yineledi.


Bu unsurların, araştırmaların devam etmesi için daha sonra AB’yi bildirileceğini kaydeden gazete, Fransız makamlarının dün Veteriner Dairesi’ni, Romanya’dan gelen şeylerin sadece sığır eti olduğu konusunda bilgilendirdiğini ekledi.

Gazeteye göre, Veteriner Dairesi Müdürü Yorgos Kiriakidis, şu ana kadar elde edilen unsurlardan, bahse konu Rum şirketinin piyasaya et satışı yapması gibi bir durum bulunmadığını çünkü bunu yapacak altyapısı bulunmadığını ekledi.

Konuyla ilgili büyük ve sürekli bir bilgi akışı bulunduğunu ve bunları değerlendirmekte olduklarını dile getiren Kiriakidis, durumun sürekli değiştiğini sözlerine ekledi.

Kiriakis, Rum kesiminde 16,5 ton bifteğin bir şirket tarafından imha edilmesiyle ilgili olarak ise bunların at eti skandalına karıştıklarına dair bilgi olmaksızın imha edildiklerini söyledi.

Skandal patlak verdiğinde, şirketin skandala karışmamalarına rağmen etleri imha etmek istediğini anlatan Kiriakidis, şirketin bunların sadece at eti olduğu şüphesiyle imha girişiminde bulunduğunu belirtti.

Haravgi gazetesine göre ise, Sağlık Hizmetleri Müdür Yardımcısı Hristos Hristu, 16,5 ton bifteğin imha edilmesiyle alakalı olarak, bunların şirket tarafından önlem amacıyla piyasadan çekilmiş ürünler olmasının mümkün olduğunu söyledi.

Hristu, muhtemelen ürünlerin, son kullanma tarihlerinin yaklaşmasından dolayı imha ettiğini de ifade etti.

Hristu, yetkili birimlerin, İrlanda ve İngiltere’den gelen bifteklere, durum netleşene kadar el koyduklarını da sözlerine ekledi.

Fileleftheros ise haberinde, Avrupa’da patlak veren ve Güney Kıbrıs’a kadar uzanan at eti skandalının, bir sır perdesiyle kaplanmakta olduğu yorumunda bulundu.

Haberde, yetkili birimlerin konuyu henüz netleştiremediği ifade edildi.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar