FutbolSpor

Aşina: Devlet katkısı için takvim belirlensin


Süper Lig’in başkent temsilcisi Küçük Kaymaklı’da başkan Akay Aşina önemli açıklamalar yaptı

 

TAKVİME BAĞLANSIN VE UYGULANSIN: Kulüpler olarak sponsorlar yanında devlet katkılarına bel bağladıklarını belirten Küçük Kaymaklı Başkanı Akay Aşina, bu katkıların sürekli gecikmeye uğradığından yakındı. Aşina “Yaşanan bu kötü süreçte spor alanında en zor durumda olan başkan ve yöneticilerdir” dedi.

 

Haber: Hüseyin KÖPRÜLÜ

Süper Lig’in başkent ekiplerinden Küçük Kaymaklı’nın kulüp başkanı Akay Aşina yeni sezon öncesinde Havadis’e açıklamalarda bulundu. Salgın nedeni ile spor faaliyetlerinin büyük sıkıntılar içinde yapılmaya çalışıldığını ifade eden K.Kaymaklı Kulüp Başkanı Akay Aşina, kulüplerin de bu süreçte çok büyük sıkıntılar yaşadığını söyledi.
Aşina şöyle devam etti:

“Yaşanan bu kötü süreçte spor alanında en zor durumda olan başkan ve yöneticilerdir. Pandemi nedeni ile kulüpler sponsor bulmakta çok zorlanıyor. Gelirlerimiz azaldı. Aidatlar, tombala gibi organizasyonlar bizim için önemli ancak sponsorluk her şeyin üzerinde. Bu dönemde sponsor bulmak çok zor. Ancak biz canla başla bu konuda çalışıyoruz her zaman. Kulübe gelir getirmeye uğraşıyoruz.”

 

“Devlet katkısı önemli”

“Kulüpler olarak sponsorlar yanında devlet katkılarına bel bağladıklarını belirten Akay Aşina, bu katkıların sürekli gecikmeye uğradığından yakındı.  Aşina şunları belirtti:

“Bence devlet katkısı belirlenirken bunun dilimleri belli bir takvime bağlanmalı. Devlet katkısının hangi diliminin hangi tarihte verileceği önceden belirlenmeli ve o tarihte verilmeleridir. Belirlenen takvime uyulmalıdır.

Kulüpler de böylece hangi tarihte hangi harcamaları yapacağını bilsin. Ancak şu aşamada bu katkıların ne zaman verileceğini bilmiyoruz. Şu tarihte verilecek deniyor verilmiyor. Bunlar kulüpler için sıkıntı yaratmaktadır.”

 

“En az 2 ay lazım”

Takımların ligler başlamadan önce en az iki aylık süreye ihtiyacı olduğunu belirten Aşina şunları söyledi:

“Lige başlamadan önce en az 2 ay hazırlık dönemi lazım. Ancak ligin başlama tarihi hala belli değil. Bu da gelecek olan veya gidecek olan futbolcuların transfer işlemlerini de etkiliyor. Antrenmanlarımıza Niyazi Göksun nezaretinde devam ediyoruz. Takımın genel havası iyi. Cihangir’den Gökhan ve Çağlar’ı almıştık. Biz de kendi kadromuzu imkanlar çerçevesinde güçlendireceğiz.”

 

 Başa dön tuşu