Arıklı'dan 'yuvaya dönün' çağrısı - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cumartesi, Mayıs 25, 2024
KıbrısManşet

Arıklı’dan ‘yuvaya dönün’ çağrısı

Erhan Arıklı

YDP Genel Başkanı Erhan Arıklı partisinden istifa edip Milletin Partisi’ne katılan üyelerine YDP’ye geri dönün çağrısı yaptı.

Erhan Arıklı “YDP olarak biz eski defterleri açıp iddiaları, iftira ve dedikoduları tartışmak niyetinde değiliz. Sayın Zaroğlu’nun iddia ve iftiralarına inanıp partimizden istifa eden arkadaşlarımıza yuvaya dönün çağrısı yapıyoruz…” dedi.

Açıklama şöyle:

Partimizde Genel Başkanlık mücadelesi verip, kaybettikten sonra çeşitli gerekçelerle YDP den istifa eden Sayın Bertan Zaroğlu, kendisine yeni bir yol çizerek UBP ye geçmiştir.


YDP olarak biz eski defterleri açıp iddiaları, iftira ve dedikoduları tartışmak niyetinde değiliz. Sayın Zaroğlu’nun iddia ve iftiralarına inanıp partimizden istifa eden arkadaşlarımıza yuvaya dönün çağrısı yapıyoruz.

Şurası bilinsin ki YDP’nin siyasetteki en büyük rakibi bu düzeni kuran ve yaşatan UBP’dir. UBP 1987 yılında YDP’ yi nasıl bölmüş mevcut 4 Milletvekilinden 3 tanesini kandırıp YDP den istifa ettirmişti ise, şimdi de bize aynı oyunu oynamak istemişti. Ama bu sefer oyun tutmadı. Taban yerinde kaldı ve partisine sahip çıktı.

Şimdi UBP’nin oyunu tüm çıplaklığı ile ortaya çıktığına göre, YDP olarak biz partimizden ayrılan tüm arkadaşlarımıza “Yuvaya Dön” çağrısı yapıyoruz. Biz, bizim için söylenen her şeyi unutmaya ve temiz bir sayfa açmaya hazırız. Partimizden ayrılan tüm arkadaşlarımıza diyoruz ki; “Gelin Canlar Bir Olalım” diyerek onlara kucağımızı açıyoruz.

Saygılarımızla

Erhan Arıklı

Genel Başkan

 

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar