KıbrısManşet

Arıklı: Bertan’ın bakan olmasını önce DP’liler kabul etmez


Havadis Web TV’de yayınlanan Damla Dabis’in sunduğu Gün Başlarken programına katılan YDP Genel Başkanı,Başbakan Yardımcısı, Ekonomi ve Enerji Bakanı Erhan Arıklı, DP Milletvekili Serdar Denktaş’ın “ya ben bakan olayım, ben olmazsam Bertan Zaroğlu olsun” önerisini değerlendirdi.

Arıklı bunun komik bir talep olduğunu söyleyerek “ Bertan’ın bakan olmasını önce DP’liler kabul etmez” dedi.  Serdar Denktaş’ın bu öneriyi neden yaptığını tahmin ettiğini belirten Arıklı şunları söyledi;

“ Demokrat Parti’de kaliteli adam tükendiyse, başka bu görevi yerine getirecek adam kalmadıysa ve bizden bir emanet milletvekili talep ediyorsa biz elbette bunu değerlendiririz ama bu gerçekten DP için zül bir durum olur. Sayın Serdar Denktaş’ın bu manevrayı niye yaptığını tahmin edebiliyorum.  DP’de çok daha kaliteli, bu işi çok daha iyi yapacak insanların olduğunu biliyorum. Buna DP’nin karar vermesi gereklidir çünkü sayın başbakan kişileri değil partileri muhatap alır. Karar vermesi gereken sayın Fikri Ataoğlu’dur. Sayın Bertan Zaroğlu bakan olsun derse bu durumu değerlendiririz ama milletvekillerinin kendi aralarında konuştuğu bir pazarlığın içinde biz yokuz.  Eminim ki sayın başbakan böyle bir teklifi ciddiye alıp bana bile söyleme gereği duymadı çünkü son derece komik bir taleptir bu.  Bunu öncellikle Demokrat Partililer kabul etmez, isyan ederler. Nitekim Afet hanım haklı bir tepki gösterdi.  Siyasi nezakete uygun bir tavır değil bana göre. ““Bu çocuğu anlamakta zorlanıyorum”

Sorulan soru üzerine KIB-TEK Yönetim Kurulu eski Asbaşkanı Yusuf Avcıoğlu’nun kendisine ve Kıb-Tek’e yönelik eleştrilerini değerlendiren Arıklı “bu çocuğu anlamakta zorlanıyorum. Çocuğun kapasitesi de çocuk kapasitesini aşmış değil, kendi döneminde ortaya çıkan arızalardır bunlar. Arıklı ve ekibi Aralığın sonunda iş başına geldi. Bu jeneratörler Araklıktan sonra mı bozuldu ? Yusuf Avcıoğlu nerdeydi o zaman ? niye müdahale etmedi ? tatildemiydi ? bu kadar kolaycı bir tavırla sürekli Erhan Arıklıyı sürekli Kıb-Tek’i suçlamak çocukça bir davranıştır” dedi.

Yusuf Avcıoğlu‘nun paylaşımı:Başa dön tuşu