KıbrısManşet

Araba hırsızı 2 yıl hapis yatacak


Güney Kıbrıs’tan çaldığı aracı kaçak olarak KKTC’ye geçirdikten sonra şikâyet üzerine tutuklanan Ali Akçam aleyhindeki dava karara bağlandı. Akcam hapislikle cezalandırıldı

Evrim KAMALI

Güney Kıbrıs’ta faaliyet gösteren bir galeriden 2 adet araç çalıp, KKTC’ye kaçak yollardan geçiren Ali Akçam, yargılandığı , “dükkân açma”, “sirkat” ve “askeri yasak bölgeyi ihlal etmek” davalarından suçlu bulunarak hapislikle cezalandırıldı.

Akçam aleyhindeki davanın kararı dün Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi’nde okudundu.

 

Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi’ni oluşturan Başkan Nüvit Gazi, Kıdemli Yargıç Şerife Kâtip ve Yargıç Umut İnan’ın huzurunda görüşülen karar duruşmasında davanın kararını Yargıç Umut İnan açıkladı.

Yargıç İnan, sanığın işlediği suçların ciddiyetine ve yaygınlığına vurgu yaptı. İnan, sanığın 19 Ağustos 2019 tarihinde Güney Kıbrıs’ta bir galeriden iki lüks aracı çalıp, Akıncılar bölgesinden KKTC’ye geçirip, makinist garajına getirdikten sonra yakalanmasını aleyhine değerlendirdiklerini belirtti.

Yargıç İnan, bu tür suçlara kamu yararı gereği caydırıcı ve etkin cezalar verilmesi gerektiğini söyledi.

İnan, sanığın lehine ve aleyhine olan tüm hususlara değinip, sanığa oybirliği ile 2 yıl hapis cezası verdiklerini belirtti.

 

 
Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı