Angelina Jolie sevenlerini üzdü - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cumartesi, Şubat 4, 2023
Magazin

Angelina Jolie sevenlerini üzdü

Geçirdiği mastektomi operasyonuyla iki memesini de aldıran altı çocuk annesi Jolie ameliyatının nedenlerini New York Times için kaleme aldığı yazıda anlattı. Yazısında kanserden kaybettiği annesini ve yaşadığı zorlu süreci de okuyucularla paylaştı.

Doktorunun yüzde 87 meme kanseri, yüzde 50 ise yumurtalık kanserine yakalanma riski bulunduğunu söylemesi üzerine ameliyat olma kararı aldığını anlatan yıldız “Bu durumu kontrol altına almak ve riski yapabildiğim kadar aza indirmek için ameliyat oldum” dedi.


Jolie’nin ameliyata karar verme ve operasyonu geçirme süreci şubat ayında başlamış ve nisanda sona ermiş.

10 yıl boyunca kanserle mücadele eden annesini 56 yaşında kaybeden Jolie’nin olaydan sonra ağır bir depresyon geçirdiği biliniyordu.

Ameliyatının en önemli sebebinin çocukları olduğunu belirten Jolie yazısında, “Çocuklarıma bu hastalığın beni onlardan ayırmayacağına dair söz vermem gerekiyordu fakat gerçek olan benim de ‘hatalı’ gen olarak bilinen, meme ve yumurtalık kanserine neden olan BRCA1 genini taşıyor olmamdı” diye belirtti.

Ünlü yıldız yazısında eşi Brad Pitt'e de geçirdiği zorlu süreç boyunca kendisine destek olduğu ve ameliyatının her anında yanında olduğu için teşekkür etti.

Jolie, memelerinin alınması sayesinde kanser riskinin yüzde 87’den yüzde 5’e düştüğünü de açıkladı.

Geçtiğimiz sene ekim ayında Türkiye'yi ziyaret ederek Suriyeli mültecilerin kaldığı kampa giden Jolie'nin Hepatit C hastası olduğu ve karaciğer nakline ihtiyaç duyduğu için Türkiye'deki doktorlarla gizlice görüştüğü iddia edilmişti.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar