Sanat

“Anadolu Ateşi” Lefkoşa’yı yakacakDANS AKADEMİSİ AÇILDI:
Türkiye’nin ünü dünyaya yayılan dans grubu “Anadolu Ateşi” Lefkoşa Muhtar Yusuf Galeria’ya dans akademisini kazandırdı. Akademinin dersleri 12 Ekim’de başlayacak

 

102 ülke, 295 farklı şehirde 45 milyon seyirciye ulaşan ve 5 binden fazla canlı performans sergileyerek, sanat yolculuğu boyunca istikrarlı bir duruş gösteren Anadolu Ateşi, Lefkoşa M. Yusuf  Galeria’da hayata geçireceği dans akademisi ile çocuklarımızı, gençlerimizi ve yetişkinlerimizi dansın büyülü dünyasına davet ediyor.

Anadolu Ateşi Genel Sanat Yönetmeni Mustafa Erdoğan geçtiğimiz gün öğleden sonra Lefkoşa Muhtar Yusuf Galeri’da Anadolu Ateşi Lefkoşa Akademi ve birlikte hizmet verecekleri Beşiktaş Kültür Merkezi (BKM-Kıbrıs) salonunda basınla buluştu.

 

Erdoğan: “Büyümeye devam ediyoruz”

Basınla sıcak ve samimi bir ortamda hedeflerini paylaşan ünlü sanatçı Mustafa Erdoğan hedefleri konusunda şunları söyledi:

“ Anadolu Ateşi Dans Okulları; İstanbul Mecidiyeköy TrumpAvm , BaşakşehirMall Of İstanbul Avm, Ataköy AplusAvm, BeylikdüzüToriumAvm, Ankara CepaAvm, Antalya Mall Of Antalya Avm, İzmir WestparkAvm, İzmit 41 BurdaAvm ve Gaziantep Akademide 3500 öğrenciye eğitim veriyor.  Şimdi de Lefkoşa Akademi ile 10. şubeye ulaşarak, her geçen gün ailesini büyütmeye devam ediyor. Kıbrıs Lefkoşa Akademi, Kıbrıs’ın ilk şubesi olma özelliğini de taşıyor”

 

Çocukları Lefkoşa’da eğitime çağırdı

Toplantıda KKTC’de birlikte çalışacakları arkadaşlarını da tanıtan Erdoğan, dünya genelinde birçok araştırmalarla dans eğitimi alan çocukların derslerinde daha başarılı olduklarını, hayata daha kolay adapte olabildiklerinin kanıtlandığını anımsatarak çalışmalarla ilgili şu bilgileri aktardı:

“ Kayıtların devam ettiği ve 12 Ekim 2019’da eğitimlerin başlayacağı Anadolu Ateşi Lefkoşa Akademi’de; Çocuklar, gençler ve yetişkinler için  farklı branş, program ve müfredatlarda kurs alternatifleri bulunuyor. Kursların içeriğinde, Anadolu Ateşi ve Kıvılcım repertuarının yanısıra teknik vetemel  eğitimler de yer alıyor. (Klasik bale, Temel cimnastik) Ayrıca her yıl eğitimlerde, Modern Dans, Street Jazz, Hiphop, Dünya dansları vb. koreografiler de yer alıyor.”

 

Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı