Ana yolda dehşet saçtılar - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cumartesi, Mayıs 25, 2024
KıbrısManşet

Ana yolda dehşet saçtılar

Güzelyurt- Lefkoşa ana yolunda iki grup arasında çıkan kavgada Uğurcan Hamitoğlu’nun kolu kırılırken Metin Karadeniz, başına aldığı darbe sonucu beyin kanaması teşhisi ile ameliyat edildi. Karadeniz’in durumu ciddi

Evrim KAMALI


Güzelyurt- Lefkoşa anayolunda Metin Karadeniz, Rıdvan Avcıkaya, Kürşad Avcıkaya, Bekir Avcıkaya ile Engin Aras, Fahrettin Aras, Boran Aras, Mücahit Yiğit ve Uğurcan Hamitoğlu arasında 25 Ocak’ta çıkan kavga kanlı bitti. Demir sopalarla birbirine giren zanlılardan Uğurcan Hamitoğlu’nun kolu kırıldı, Metin Karadeniz, başına aldığı darbe sonucu ağır yaralandı.

Kavga olayının zanlıları Rıdvan Avcıkaya, Kürşad Avcıkaya, Bekir Avcıkaya, Engin Aras, Fahrettin Aras, Boran Aras, Mücahit Yiğit ve Uğurcan Hamitoğlu dün Lefkoşa’da mahkemeye çıkarıldı.

Mahkemede yeminli şahadet veren polis memuru Can Mulla, zanlıların   “Vahim zarar”, “Kasti hasar” , “Ciddi darp”, “Tecavüzi alet taşıma”, “Kavga” ve “Rahatsızlık” suçlarından tutuklandığını kaydetti.

Can Mulla, 25 Ocak’ta, saat 18.15’de Güzelyurt- Lefkoşa anayolunun 23. kilometresinde zanlılar Metin Karadeniz, Rıdvan Avcıkaya, Kürşad Avcıkaya, Bekir Avcıkaya’nın bir taraf olup, Engin Aras, Fahrettin Aras, Boran Aras, Mücahit Yiğit ve Uğurcan Hamitoğlu ile kavgada yer alıp, dövüştüklerini anlattı.

Mulla, kavga neticesinde Engin Aras’ın henüz tespit edilemeyen inşaat demiri ile Metin Karadeniz’in kafasına vurup, beyin kanaması geçirmesine sebep olduğunu söyledi.

Can Mulla, zanlı Rıdvan Avcıkaya’nın yine tespit edilemeyen inşaat demiri ile Uğurcan Hamitoğlu’nun sol koluna vurup, kolunun kırılmasına neden olduğunu belirtti.

Mulla, söz konusu kavga anında zanlı Rıdvan Avcıkaya’nın elinde bulundurduğu inşaat demiriyle Engin Aras’a ait LY 121 plakalı arabasına da vurarak, arabayı 500 TL hasara uğrattığını söyledi.

“Karadeniz’in hayati tehlikesi var”

Polis memuru Mulla, zanlı Metin Karadeniz’in aynı gün 23.00 sıralarında Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde ameliyat edilip, yoğun bakıma kaldırıldığını ve hayati tehlikesinin olduğunu belirtti.

Mulla, meseleyle ilgili olarak alınması gereken ifadeler, aranan emareler ve soruşturulacak şahıslar olduğunu söyleyerek, zanlıların 2 gün tutuklu kalmasını talep etti.

Mahkemede söz alan zanlı Uğurcan Hamitoğlu, doktor kontrolünden geçirilmeyi istedi.

Yargıç Şevket Gazi, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlıların iki gün tutuklu kalmasına emir verdi.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar