“Ambargoyu TFF koydu”

29 Mayıs 2013 Çarşamba | 11:15
“Ambargoyu TFF koydu”

MTG Başkanı Altunay Fahri yaptığı açıklamada U15 takımlarının turnuvadan son anda çıkarılmalarına Türkiye Futbol Federasyonu (TFF)’nun engel olduğunu belirterek konuyla ilgili yaşananları ve gelişmeleri aktardı

Fahri, turnuvadan bir gün önce İzmir Belediyesi’nden bir yetkilinin, kendilerine TFF’den genel sekreter imzalı bir belge geldiğini belirterek, organizasyondan çıkarılmak durumunda kaldıklarını söyledi

Sebep olarak ise, İzmir Belediyesi yetkilisinin TFF’den gelen bu yazıya istinaden, KKTC’nin tanınmamış bir ülke olduğu, FIFA ile UEFA’ya üye olmadığından dolayı da turnuvadan çıkarıldıklarını, açıkla

Okan KARADEMİR

Ülkemizin köklü kulüplerinden Mağusa Türk Gücü’nde yönetim, U15 takımlarının İzmir’de düzenlen One Nation Cup 2013 (Tek Ulus Kupası) Turnuvası’ndan son anda çıkarılmaları ile ilgili dün kulüp lokalinde basın toplantısı düzenledi.
Basın toplantısında başkan Altunay Fahri, ikinci başkan Tolga Özçelik, teknik direktör Ahmet Ogan, sporcu sorumlusu Murat Altınay ve yönetim kurulu üyeleri yer aldı.
Başkan Altunay Fahri yaptığı açıklamada U15 takımlarının turnuvadan son anda çıkarılmalarına Türkiye Futbol Federasyonu (TFF)’nun engel olduğunu belirterek konuyla ilgili yaşananları ve gelişmeleri aktardı.

Onlar davet etti
Başkan Altunay Fahri, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin 20-22 Mayıs tarihleri arasında düzenlediği bu organizasyona onların daveti ile katıldıklarını belirtti.  Kardeş belediye olarak Mağusa Belediyesi’ne yapılan davet üzerine Mağusa Belediyesi de MTG U15 takımının bu organizasyona katılmasını uygun gördüğünü söyledi.

TFF engel oldu
Altunay Fahri bu vesileyle U15 takımının İzmir’e gittiğini, İzmir Belediyesi tarafından karşılanarak otele yerleştirildiklerini ve fikstür çekiminin gerçekleştirilip ilk maçlarını da Çin ile oynayacaklarını söyledi.
Fahri, turnuvadan bir gün önce İzmir Belediyesi’nden bir yetkilinin, kendilerine Türkiye Futbol Federasyonu (TFF)’ndan genel sekreter imzalı bir belge geldiğini belirterek, organizasyona katılamayacaklarını söylediğini, açıkladı.

Sebep, KKTC FIFA ve UEFA’ya üye değil
Başkan Altunay Fahri konuşmasının devamında, İzmir Belediyesi yetkilisinin TFF’den gelen bu yazıya istinaden, KKTC’nin tanınmamış bir ülke olduğu, FIFA ile UEFA’ya üye olmadığından dolayı da bu turnuvaya katılamayacaklarını kendilerine ilettiklerini belirtti.
Fahri, konu üzerine TC ve KKTC devlet yetkilileri ile de yapılan tüm görüşmeler sonucunda Mağusa U15 takımının turnuvadan son gün çıkarıldığını açıkladı.

Konuşmaları engellendi
Fahri Altunay son olarak, organizasyonda yer alan ülkeler, antrenörler ve yöneticilerin de yer aldığı turnuva öncesi son toplantıda, Mağusa Türk Gücü ikinci başkanı Tolga Özçelik’in konuyu protesto etmek istemesi ve eleştiride bulunmasına engel olundu dedi. Tüm konuşmaların tercüme edildiği toplantı da, Tolga Özçelik’in konuşmaları yarıda kesilerek engellendi dedi.