TeknolojiYaşamYemek

Amazon’da “yemek siparişi” dönemi


ABD merkezli e-ticaret devi Amazon, yeni bir sektöre adım atmaya hazırlanıyor.

TechCrunch’ın şirkete yakın kaynaklara dayandırdığı haberine göre, Amazon, kısa süre içinde kullanıcılarından yemek siparişleri almaya başlayacak.

Aynı haberde yer alan bilgilere göre, bu hizmet ilk etapta İngiltere’nin başkenti Londra’yı kapsayacak.

Amazon geçtiğimiz ay yaptığı bir açıklamda benzer bir bilgiyi kamuoyu ile paylaşmıştı. Açıklamada  yılda 99 dolar ödeyerek şirketin birçok gönderim hizmetinden ücretsiz faydalanan Amazon Prime üyelerinin, mobil uygulama ve internet üzerinden anlaşmalı restoranların menülerini görebilecekleri, sipariş verebilecekleri ve siparişlerini takip edebilecekleri belirtilmişti.

“Ücretsiz hizmet verecek”

Gelen son haberlere göre, şirket bu hizmeti ücretsiz yapmaya hazırlanıyor. Londra’daki pek çok restoran ile anlaşma masasında olduğu belirtilen şirketin bu hizmet için kullanıcıdan para almayacağı ancak anlaşmalı restorandan gelen sipariş üzerinden yüzde 27.5’lik bir kesinti yapacağı belirtiliyor.

2015 yılını büyük bir kazançla kapatan Amazon’un kurucusu Bezos, servetine 30.7 milyar dolar ekleyerek Bloomberg’in “Milyarder Endeksi”nde 16. sıradan 4. sıraya yükselmeyi başarmıştı.

2015 yılını büyük bir kazançla kapatan Amazon’un kurucusu Bezos, servetine 30.7 milyar dolar ekleyerek Bloomberg’in “Milyarder Endeksi”nde 16. sıradan 4. sıraya yükselmeyi başarmıştı.

22 yıl önce kitap satarak başlamıştı

1994’te ABD’nin Seattle kentinde kurulan ve online alışveriş sektörüne kitap satarak adım atan Amazon yıllar içinde ürün yelpazesini genişleterek sektörün en büyüklerinden biri haline gelmişti.

Geçtiğimiz aylarda IGD tarafından yayınlanan araştırmaya göre, mutfak ve ev alışverişinin de yapılabildiği platformu ziyaret eden her 100 İngiliz kullanıcıdan 37’si Amazon’da bu yönde alışveriş yaptıklarını belirtiyor.Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı