BasketbolSpor

Alpay, Koop’a Macura, YDÜ’ye

Basketbolda yabancı transfer dönemi tamamlanırken, ara transfer ise bugün başlıyorHIZLI GİRDİLER
Koopspor ara transferde ilk önemli transferini yaparak, 20 yaşındaki 2,02’lik Alpay Şerbetçioğlu’nu, GAÜ’den alırken, lider Yakın Doğu ise Mandic’in ayrılması ile 2,11’lik Sırp Milos Macura’yı transfer etti 

Tonguç KOTAK

 Basketbolda Erkekler Süper Lig yabancı transfer dönemi bugün tamamlanırken, tüm takımlar için ara transfer dönemi de yine bugün başlıyor.

Basketbol Federasyonu tarafında düzenlenen Süper Lig’de, yabancı oyuncu değiştirme bugün mesai bitimine  kadar belirlenirken, tüm kategoriler için geçerli olacak ara transfer bugün dahil 5 iş gününde yapılabilecek.

 

Alpay resmen Koop’ta

Koopspor’a transfer olan Girne Amerikan Üniversitesi’nin 2,02’lik genç pivotu Alpay Şerbetçioğlu dün resmen takıma katıldı.

Son yıllarda ülke basketbolunun yerli uzun rotasyonunun en önemli oyuncularından olan 22 yaşındaki 2,02’lik Alpay Şerbetcioğlu için Kooppspor Merkez binasında resmi tören düzenlendi.

Koopspor Kulübü Başkanı Talat Yalkut, Koopspor takım menejeri Tayfun Kuyan ve takım koçu Emrah Güven’in de hazır bulunduğu törenle Alpay resmi sözleşmeye imza atarak basının karşısına çıktı.

Takım Menejeri Tayfun Kuyan, Alpay’ın yetişmesinde emeği geçen herkese teşekkür ederek ülke basketbolu yerli pivot kazandı açıklamasını yaptı.

Alpay Şerbetcioğlu da imza töreninde büyük bir kulübe geldiğinin farkında olduğunu ve kendisinin gelişiminde rol oynayan hocalara sonsuz teşekkür etti.

 

Milos Macura, YDÜ’de

İlk devreyi lider bitirmeyi garantileyen Yakın Doğu Üniversitesi, Mukasin Mandic’in ayrılması ile Sırp pivot Milos Macura ile anlaştı.

Yakın Doğu Üniversitesi Basketbol Şube Sorumlusu Bilgin Güldoğuş yaptığı açıklada, “Takımızın değerli oyuncusu Vukasin Mandic bizim de iznimizle oyunculuk hayatını sonlandırıp Gürcistan’da antrenörlük hayatına başlamak üzere aramızdan ayrıldı. Ailemizin bir parçası olan oyuncuya ileriki hayatında sonsuz başarılar dileriz.” dedi.

Güldoğuş, geçen yıl sezon sonu bizimle birlikte idmanlara çıkan 2,11’lik pivot Milos Macura ile hemen anlaştık. Karakteri ve performansından hiçbir şüphe duymadığımız oyuncu, teklifimizi hemen kabul etti ve bir gün sonra ülkemize geldi. Güçlü fiziği, savunması ve ekstra dış şutları ile bize çok katkı verecektir.” açıklamasını yaptı.

Başa dön tuşu