Ali Yöney, Türk Ocağı-Cihangir finalini yorumladı; “Kupa Maunacıların” - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Spor

Ali Yöney, Türk Ocağı-Cihangir finalini yorumladı; “Kupa Maunacıların”


Ali Yöney, Türk Ocağı-Cihangir finalini yorumladı; “Kupa Maunacıların“

Futbolda Northernland Kıbrıs Kupası finalinde Cihangir’i penaltı atışları sonucunda mağlup eden Türk Ocağı yani zamanın “Maunacıları” şampiyon oldu.

Güzel oyununun ve heyecanın yaşandığı final gecesinde taraflı tarafsız herkes izlediği bol gollü maçtan keyif aldı. Kupaya veda eden Cihangir kulübünün başkanı, kazanan Türk Ocağı kulübü başkanını tebrik edişine şahit oldum. Hep böyle ol Hüseyin Karavezirler.

Küçük köyün büyük hikayesi malesef yarida kaldı. Kupa finali penaltı atışları sonucunda belirlendi. Sonuç 5-3. Kazanan T.Ocagi oldu. Normal süresi 1-1 tamamlandı. Uzatmada Cihangir iki farklı skor avantajını koruyamadı ve kalesinde 2 gol gördü. Penaltı atışlarına geçildi. T.Ocagi kalecisi Hüseyin, Cihangir’den Selçuk’un penaltı atışını başarılı bir şekilde kurtardı. Hüseyin maçın normal süresi içinde de Muhittin’in penaltı atışının gol olmasına izin vermedi. Bana göre Hüseyin maçın adamı oldu.

T.Ocağı kupa final maçının altıncısını oynadı. Altısını da kazanmış oldu. 6’da 6 yapmış oldu. Türk Ocağı başkanı, yönetim kurulu, taraftarları, takım kaptanı Ertaç ve sahada nefesinin son damlasına kadar mücadele eden tüm oyuncuları tebrik ederim.

Bilal atmış olduğu gol neticesinde penaltı atışlarına gitmesini sağlayan oyuncu oldu. Girne Belediyesi Başkanı Murat Senkul’da stadyumdaydi. Takımını destekledi. Taraftarlarin arasındaydı. Kupayla Girne’ye döndüler.

Cihangir kupayı kaybedecek oyun ortaya koymadı. Ali Öztürk sonradan oyuna dahil oldu. Başarılı oynayarak takımı için 3 gol attı. Hat trick yapmıştı. Maç sonunda hüngür-hüngür ağlıyordu. Yazık oldu. Kupayı penaltı sonrasında kaybettiler. Kısa zaman diliminde mutluluk ve hüzün yaşanmış oldu.

Maçın hakemi Utku Hamamcıoğlu yardımcılarıyla kupa finalinde başarılı yönetim gösterdiler. Ayrıca boyle bir önemli kupa finalinde halen daha score boardun çalışmaması ve manuel de olsa Atatürk’te bir skor tabelası olmaması çok dikkatimi çekmişti.

Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar