Necati Özsoy Cihangir- Türk Ocağı Limasol maçını yorumladı - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Spor

Necati Özsoy Cihangir- Türk Ocağı Limasol maçını yorumladı


Necati Özsoy Cihangir- Türk Ocağı Limasol maçını yorumladı

Northernland Kıbrıs Kupasında şampiyon Türk Ocağı oldu. Bu yıl kupada lig şampiyonu Mağusa Türk Gücü’nü eleyen Cihangir ile ligde kalma mücadelesi veren Türk Ocağı Limasol’un finale kalması ilginçti.

2018 yılında tarihinde ilk kez kupa finali oynayan ve kazanan Cihangir “Küçük köyün büyük hikayesi”ni başlatmıştı. Ligde şampiyonluk yarışında hep yer aldı. İyi futbol, final havasında maçlar, gol kralının kadroda olması tesadüf değildi. Toygar Davulcu yönetimindeki Cihangir hem ligde hem de kupada en az şampiyonlar kadar bir alkışı haketti. Final maçına da “kupayı kazandık” havasında çıkmaları talihsizlik oldu. Türk Ocağı gibi final tecrübesi olan hatta şimdiye kadar oynadığı 5 finali de kazanan bir takımı küçük görmemek gerekirdi. Maçtan önce “Kupa şampiyonu” formaları giymek maç sonrası mağlubiyet ile hüsrana dönüştü.

Maçın büyük bölümünde Cihangir daha iyi futbol oynadı. İlk 90 dakika Muhittin’in penaltı kaçırması daha sonra kalelerinde gördükleri gol ve 1-1’i son anlarda yakalamak kendileri için kabus gibiydi. Uzatmalarda fırtına gibi esen ve oyuna sonradan giren Ali’nin peş peşe attığı gollerle hat-trick yapması belki de Ali’yi maçın kahramanı yapacaktı. Skor 3-1 olunca Türk Ocağı tribünlerinde bazı taraftarların stadı terkettiklerini gördüm. Sitem edenler de vardı. Umarım geri dönüp zafer sevincine ortak oldular. Günün yıldızı Doğukan’ın müthiş golü, ardından Bilal’in dirilişi ve attığı golle 120 dakikayı 3-3’e taşıyıp penaltılarda zafer elde etmek Ocak adına yine tarihi bir olay oldu. Kaleci Hüseyin’in hem maç içinde hem penaltı atışlarında 2 kurtarış yapması bu zaferde büyük rol oynadı. Takımda isim yazmadan herkesi kutlamak gerek. Büyük bir emek sarf ettiler. 120 dakika pes etmediler. İnandılar ve kazandılar. Başta kaptan Ertaç olmak üzere bu zafere imza atan tüm Ocak futbolcularını kutluyorum.

Maçın hakemi Utku Hamamcıoğlu ve yardımcıları hatasız güzel bir maç yönettiler.

Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar