FutbolSpor

Akyulaf: Hedefimiz galibiyetMerit Alsancak Yeşilova Teknik Direktörü Erdinç Akyulaf, cumartesi günü oynayacakları Doğan Türk Birliği karşılaşmasıyla ilgili iddialı konuştu:
İKİNCİ DEVREYE GALİBİYETLE BAŞLAMAK İSTİYORUZ:İlk devreyi iyi sayılabilecek bir puanla kapattıklarına ve ikinci devrede de daha yukarılarda yer almak istediklerine dikkat çeken Erdinç Akyulaf, “Doğan Türk Birliği devre arasında yaptığı flaş transferlerle gücüne güç katmış bir takım. Ancak bu karşılaşmayı kazanarak, ikinci devreye galibiyetle girmek istiyoruz” dedi 

Coşkun KUTAY

 

2017-18 futbol sezonu K-PET Süper Ligi ilk devresini, elde ettiği 19 puanla 9. sırada tamamlamış bulunan Merit Alsancak Yeşilova, cumartesi günü oynayacakları Doğan Türk Birliği ile ilgili hazırlıklarını, Teknik Direktör Erdinç Akyulaf nezaretinde, antrenör Gökhan Güvensoy ve Emre Ersoy’un, Mustafa Hidayet Çağlar Stadı’nda dün yaptırdığı antrenman ile sürdürdü. Teknik Direktör Erdinç Akyulaf çalışma sonrasında, Havadis’e konuştu.

Merit Alsancak Yeşilova

“İlk devreyi iyi sayılabilecek puanla kapattık”

Sezon öncesinde yaptığı flaş transferlerle, Süper Lige damgasını vuracak bir takım görüntüsü vermiş olan Teknik Direktör Tayfun Kurtarıcıoğulları yönetimindeki Merit-Alsancak Yeşilova’nın, büyük umutlarla kadrosuna dahil ettiği yabancı stoper Atanda’nın takımdan ayrılmasının ve yıldız futbolcusu Lua Lua’nın da sakatlanmasının yanı sıra, müsabakalarda yaşanan çeşitli şanssızlıkların, takımı önemli ölçüde etkilediğine dikkat çeken Erdinç Akyulaf, “Nitekim takım ilk dört haftayı, iyi bir performans sergilemesine ve yenilgisiz tamamlamasına rağmen yedikleri son dakika golleriyle berabere bitirmek zorunda kaldı. Bu durum aynı zamanda, beşinci haftadan itibaren Tayfun Kurtarıcıoğulları’nın görevden ayrılmasını ve ekibimle beraber bu zor görevi üstlenmem sonucunu beraberinde getirdi. Ancak, çok çalışmamızın ve uyum sorununu gidermemizin yanı sıra, Lua Lua’nın iyileşmesiyle takımın bir ahenk içerisinde oynamaya başlaması, gelecek ile ilgili umutlarımızın artmasının ve beraberinde galibiyetlerin gelmesini sağladı. Neticede ilk devreyi iyi sayılabilecek puanla kapattık. Ancak, daha fazlasını da toplayabilirdik diye düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

 

“İkinci devrede, daha yukarılarda yer alan bir takım olmak istiyoruz”

“Takımın başarısı için her türlü imkanı seferber eden ana sponsorumuz Merit Oteller Gurubu’nun devre arasında organize ettiği iki devreli 7 günlük kamp dönemi fevkalade geçti” diyerek sözlerini sürdüren Erdinç Akyulaf, “Takım bu süreçte çok iyi çalıştı. Gerek fizik kondisyon ve gerekse taktiksel alanda çok önemli ilerlemeler kaydetti. Nitekim takımımızın, Gönyeli ile yaptığımız kupa maçında sergilediği  performans, ikinci devre ile ilgili olumlu sinyallerin vermesine neden oldu. Bu nedenle ikinci devreye; daha ümitli, daha iyi futbol oynayan, daha çok puan toplayan bir takım olarak başlamak istiyoruz. Ayrıca, Süper Lig’in kalıcı takımları arasında yer almak, takımımızı halen bulunduğumuz noktadan daha ileriye taşımak ve bunların yanı sıra kupada, yükselebileceğimiz en uç noktaya çıkmak istiyoruz” dedi.

 

“İkinci devreye kazanarak girmek istiyoruz”

Doğan Türk Birliği’nin cezası nedeniyle cumartesi günü tarafsız sahada oynayacakları Doğan Türk Birliği karşılaşmasıyla ilgili çalışmalarını büyük bir ciddiyet içerisinde sürdürmekte olduklarını belirten Erdinç Akyulaf ”Doğan Türk Birliği şampiyonluğa oynayan iyi bir takım. Ayrıca, devre arasında yapmış olduğu flaş transferlerle gücüne güç katmış bulunuyor. Bu karşılaşma bizim için, zorluk derecesi yüksek maçlardan bir tanesi. Elimizden gelenin en iyisini yapıp, iyi bir performans sergileyerek ikinci devreye kazanarak girmek istiyoruz. Bu nedenle hedefimiz galibiyet” şeklinde konuştu. Erdinç Akyulaf ayrıca, sakat futbolcularının bulunmadığını, İlyas Niyazi’nin ise sarı kart cezalısı olduğunu dile getirdi.

Başa dön tuşu