Akıncılar Köylüsü Huzur İstiyor

20 Ekim 2013 Pazar | 11:19
Akıncılar Köylüsü Huzur İstiyor
Kıbrıs Town Houses

HAVADİS’İN MANŞETİ POLİSİ HAREKETE GEÇİRDİ: Mustafa Gazi’nin Akıncılar’daki evinden ayrıldıktan sonra sır oluşunun üzerinden 6 buçuk ay geçti. Gazi’nin akıbetinin belirsizliği ailesinin yanı sıra köy halkını da huzursuz ediyor. Havadis’in dünkü “Gazinin ölüsü Akıncılar’da” manşetinin ardından polis dün yeniden hareketlenerek köyde mesai yaptı

POLİS GAZİ’NİN ABİSİNİN EVİNİ ZİYARET ETTİ: Polis, dün bir kez daha Akıncılar’da Gazi’nin yakınlarını ziyaret etti. Mustafa Gazi’nin yengesi Emine Gazi: Havadis yazdı, polis sabah kapıya geldi. Eşimi sordu ve karakola davet etti. Bence Mustafa’yı aramaya devam etmelidirler

“ŞİMDİ SIRA KİMDE ?”: Köy muhtarı Sultan Barbaros, köyde geçmişte yaşanan faili meçhul olayları da anımsatarak Mustafa Gazi’nin akıbetinin belirlenmemesinin neden olduğu huzursuzluğa dikkati çekti. Barbaros: Yıllar önce belediye başkanı faali meçhul bir cinayete kurban gitti. Ardından bir gencimizin canına kastedildi. Altı aydır da Gazi’den haber alınamıyor. Şimdi sıra kimde?

Duygu ALAN
Havadis’in dün manşetten yayınladığı, “Gazi’nin ölüsü Akıncılar’da” başlıklı haberi, Mustafa Gazi’nin kaybolması olayını bir kez daha hatırlara getirdi.
Akıncılar Muhtarı Sultan Barbaros, dün sabah itibarı ile polisin köye giderek, Mustafa Gazi’nin yakınları ile görüştüğünü kaydetti.
Gazi’nin kaybolmasının ardındaki sır perdesinin bir an önce kaldırılması gerektiğini kaydeden Sultan Barbaros, eski belediye başkanının öldürülmesi ve bir gencin canına kastedilmesi olayının ardından zaten gerilen köy halkının Mustafa Gazi’nin sırra kadem basmasından sonra iyice tedirgin olduğunu belirtti.

“Şimdi sıra kimde?”
Akıncılar Muhtarı Sultan Barbaros, Akıncılar’ın birinci derece askeri bölge olduğuna vurgu yaparak gerek asker gerekse polis tarafından son derece koruma altında olduğunu söyledi.
Tüm güvenlik önlemlerine karşın bölgede daha önce de cinayet, cinayete teşebbüs gibi oldukça vahim olayların yaşandığını söyleyen Barbaros, Mustafa Gazi’nin kaybolması olayı ile birlikte Akıncılar’ın “Güvenli” imajının tamamen yerle bir olduğunu ifade etti.
Sultan Barbaros, “Mustafa Gazi’den gerek ailesi gerekse köylüleri olarak bizler tamamen umudumuzu kaybettik. Ancak Gazi’nin kaybolması kadar bizi üzen bir diğer olay da köyün aslında ne kadar güvensiz bir yer olduğunu anlamamız oldu. Akıncılar birinci derece askeri bölge ve buna rağmen eski belediye başkanı cinayete kurban gitti, faili de meçhul kaldı. Yine bir gencimizin canına kastedildi. Altı aydır da Mustafa Gazi bulunamıyor. Bu Akıncılar için utanç verici bir durum. Artık akıllara ‘Acaba şimdi sıra kimde?’ soru gelmeye başladı. Ben de merak etmiyor değilim. Acaba Mustafa’dan sonra şimdi sıra kimde?” dedi.

Emine Gazi: Aramaya devam etsinler
Polis, Mustafa Gazi’nin kaybolması olayı ile ilgili dün bir kez daha Akıncılar’a giderek Gazi’nin yakınları ile görüştü.
Mustafa Gazi’nin ağabeyi Ahmet Gazi’nin eşi Emine Gazi, “Havadis yazdı, polis sabah kapıya geldi. Eşimi sordu ve karakola davet etti. Ahmet polise gitti mi ya da gittiyse ne söyledi bilmiyorum ama bana sorarlarsa bence Mustafa’yı aramaya devam etmelidirler” dedi.
Emine Gazi, “Mustafa ilk kaybolduğu zamanlar, polis ekipleri ve eşim Akıncılar’da her yerde aradı. Hatta birlikte kuyulara bile baktılar. Daha çok Mustafa’nın arabasının bulunduğu yerler arandı ama hiçbir ipucu bulunmadı. Umarım bir an önce bulunur” diye konuştu.